00:40 03 مارس 2021
آمریکا
دریافت لینک کوتاه
ویروس کرونا در جهان (2853)
111

اِف.بی.آی و وزارت امنیت داخلی ایالات متحده، هکرهای چینی را در تلاش برای سرقت داده های واکسن کرونا ویروس متهم کردند.

به گزارش اسپوتنیک به نقل از رویترز، دفتر تحقیقات فدرال FBI و وزارت امنیت داخلی آمریكا، بیانیه مشترکی را صادر كردند كه هكرهای چینی را به هک و دزدی داده های سازمان های پزشکی آمریكا كه در حال مطالعه كرونا ویروس بودند متهم كردند.

خاطرنشان می شود که اف بی آی در حال بررسی این پرونده است. این تلاش ها برای بدست آوردن غیرقانونی دارایی ارزشمند مالکیت معنوی مرتبط با واکسن، درمان و آزمایش کرونا ویروس را بوده است. جزئیات مربوط به شخصیت ها و اهداف هکرها ارائه نشده است.

سفارت چین در واشنگتن این بیانیه را محکوم کرد و آن را مبتنی بر پیش فرض دروغ و گناه خواند.

در 11 مه، گزارش شده است که FBI و وزارت امنیت داخلی ایالات متحده، هکرهای چینی را در تلاش برای سرقت داده های واکسن کرونا ویروس متهم کردند.

در تاریخ 12 ماه مه، دونالد ترامپ رئیس جمهور آمریكا اظهار داشت كه واشنگتن با ادعای تلاش هكرهای چینی برای سرقت داده های مربوط به توسعه واكسن علیه این بیماری، از نزدیک وضعیت را زیر نظر دارد.

در ماه مارس، ترامپ پکن را به عدم اطلاع رسانی جامعه جهانی در مورد شیوع کرونا ویروس متهم كرد.

به گفته وی، بهتر است مقامات سایر کشورها از این موضوع چند ماه زودتر اطلاع می داشتند. در اوایل ماه آوریل، اطلاعات آمریكا گزارشی مخفی را به كاخ سفید ارسال كرد كه در آن اظهار شده بود، چین میزان واقعی اپیدمی كرونا ویروس این كشور را پنهان كرده است.

موضوع:
ویروس کرونا در جهان (2853)
مقررات ارسال کامنتبحث و مناظره
کامنت از طریق اسپوتنیککامنت از طریق فیسبوک