10:55 26 فوریه 2021
آمریکا
دریافت لینک کوتاه
ویروس کرونا در جهان (2839)
124

شماری از شرکت‌های آمریکایی از دولت چین به دلیل پنهانکاری و فریب افکار عمومی جهان در پی شیوع ویروس کرونا شکایت کردند.

به گزارش اسپوتنیک،  ده ها آمریکایی و چندین شرکت در این کشور تلاش می کنند تا از چین به دلیل گسترش ویروس کرونا شکایت کنند.

به نقل از آسوشیتد پرس، دست کم 9 شکایت در ایالات متحده به دادگاه ارائه شده است که بر اساس آن مقامات چین در مراحل اولیه شیوع این ویروس اقدامات لازم وکافی را برای از بین بردن آن انجام نداده و بلکه سعی کردند آنچه را که در ووهان اتفاق افتاده را پنهان کنند.

خاطرنشان می شود که شاکیان باید محدودیت قوانین آمریکا را که بر اساس آن دولت های خارجی نمی توانند در این ایالت پاسخگو باشند را دور بزنند.

پیشتر گزارش شده بود که مقامات ایالت میسوری آمریکا از دولت چین به علت عملکرد این کشور در مقابله با شیوع ویروس کرونا شکایت کردند.

مقام های ایالت میسوری از حزب حاکم کمونیست چین و شماری از نهادهای دولتی این کشور به دلیل آنچه انجام کوتاهی و فریبکاری در مساله شیوع ویروس کرونا عنوان شده شکایت قضایی کردند.

مقامات آمریکا اعلام کرده اند که دولت چین باید به دلیل اپیدمی ویروس کرونا و پنهانکاری هایی که در این زمینه انجام داده‌اند، پاسخگو باشند. 

یکی از اتهاماتی که در جریان شکایت مقام های ایالت میسوری از دولت چین مطرح شده این است که ویروس کرونا از یک موسسه پیشرفته ویروس شناسی در شهر ووهان به بیرون نشت کرده است.

موضوع:
ویروس کرونا در جهان (2839)

مرتبط:

کرونا در جهان؛ شمار کل مبتلایان از مرز ۳.۹ میلیون نفر گذشت
در غنا یک فرد مبتلا، ۵۳۳ نفر را به کرونا مبتلا کرد
کشف شهر جدیدی از بیماران کرونایی در چین
مقررات ارسال کامنتبحث و مناظره
کامنت از طریق اسپوتنیککامنت از طریق فیسبوک