09:57 26 فوریه 2021
آمریکا
دریافت لینک کوتاه
ویروس کرونا در جهان (2838)
0 30

دانشگاه جان هاپکینز اعلام کرد تعداد قربانیان نوع جدید ویروس کرونا در ایالات متحده از 73 هزار نفر فراتر رفته است.

به گزارش اسپوتنیک، این دانشگاه که به جمع بندی آمار منشره از سوی مقامات فدرال و محلی آمریکا ، رسانه ها و منابع دیگر اشتغال دارد ، ساعت 3.35 بامداد امروز به وقت تهران اطلاع داد 73039 نفر  در ایالات متحده  بر اثر ابتلا به کرونا جان خود را از دست دادند. تعداد موارد ابتلا به کروناویروس در این کشور به 1223468 نفر رسیده   و از بین آنها تقریبا 190 هزار نفردرمان شده اند .

سازمان جهانی بهداشت روز 11 ماه مارس شیوع ویروس جدید کرونا را «همه‌گیر» اعلام کرد. کرونا ویروس در اواخر دسامبر سال گذشته میلادی در شهر ووهان چین شیوع  پیدا کرد. ابتدا مقامات چین از شیوع نوعی از ذات الریه با منشا ناشناخته خبر دادند اما  دیرتر کارشناسان  به این نتیجه رسیدند که عامل ایجاد کننده آن  یک ویروس جدید از نوع کرونا است. اکنون با گذشت چند ماه ، میزان شیوع این ویروس در چین کاهش یافته اما این بیماری هولناک به کشورهای دیگر رخنه کرده است. در ایران و دیگر کشورها از مردم خواسته شده است که برای جلوگیری از گسترش این بیماری در خانه بمانند و در صورت بیرون رفتن فاصله خود با افراد دیگر را حفظ کرده و بیشتر از قاصله  1.5 تا دو متر به آنها نزدیک نشوند.

دوره نهفتگی این بیماری به طور متوسط تا حدود 14 روز است و علائم بیماری پس از گذشت این بازه زمانی در بدن فرد مبتلا ظاهر می‌شود. علائم شامل تب، بدن درد، گلو درد، سرفه، درد عضلات، آب ریزش بینی، سر درد است. برخی دچار علائم گوارشی مثل تهوع و اسهال می‌شوند. آنچه باعث نگرانی می‌شود این است که فرد دچار ذات الریه شود.

 

 

موضوع:
ویروس کرونا در جهان (2838)
مقررات ارسال کامنتبحث و مناظره
کامنت از طریق اسپوتنیککامنت از طریق فیسبوک