09:32 08 ژوئیه 2020
آمریکا
دریافت لینک کوتاه
ویروس کرونا در جهان (1721)
132

وزیر امور خارجه ایالات متحده سازمان بهداشت جهانی و حکومت چین را بار دیگر به عدم صداقت در خصوص کرونا‌ویروس متهم کرد.

به گزارش اسپوتنیک، وزیر امور خارجه آمریكا، مایك پمپئو بار دیگر چین و سازمان بهداشت جهانی را به نقض قوانین متهم كرد.

پومپئو در یک کنفرانس مطبوعاتی در وزارت امور خارجه گفت: "حزب کمونیست چین به موقع از شیوع کرونا‌ویروس جدید، سازمان بهداشت جهانی را آگاه نکرد."  

همچنین به گفته وی، مقامات چینی موارد انتقال ویروس از فرد به فرد را به مدت یك ماه گزارش ندادند و هنوز نمونه های ویروس از چین را با جامعه جهانی به اشتراک نگذاشته‌اند.

همچنین، طبق گفته پومپئو، واحد نظارتی سازمان بهداشت جهانی به وضوح نتوانسته اند در کنترل شیوع بیماری موفق عمل کنند.

پیش از این، دونالد ترامپ رئیس جمهور آمریكا گفته بود كه واشنگتن در حال متوقف كردن بودجه سازمان بهداشت جهانی است كه به گفته وی، اطلاعاتی در مورد کرونا‌ویروس را به موقع منتشر نکرده و همچنین حقیقت را برای جامعه جهانی به ارمغان نیاورد. انتقاد ترامپ از سازمان بهداشت جهانی در شرایط وضعیت دشوار بیماری همه گیر در آمریكا ابراز شد، كه از نظر تعداد بیماران و همچنین تعداد كشته شدگان و همچنین اتهامات علیه خود رئیس جمهور مبنی بر اینکه اقدامات لازم و فوری را برای مقابله با این همهگیزی را به انجام نرسانده است، بیان شد.

سازمان بهداشت جهانی در 11 مارس، شیوع عفونت کروناویروس جدید COVID-19 را یک بیماری همه گیر جهانی اعلان کرد. براساس آخرین اطلاعات سازمان بهداشت جهانی، بیش از 2.5 میلیون مورد عفونت در جهان ثبت شده است، بیش از 174 هزار نفر جان باخته اند.

موضوع:
ویروس کرونا در جهان (1721)
مقررات ارسال کامنتبحث و مناظره
کامنت از طریق اسپوتنیککامنت از طریق فیسبوک