04:43 09 ژوئیه 2020
آمریکا
دریافت لینک کوتاه
0 411

دونالد ترامپ اعلام کرد که او مانعی برای فرانسه در تهیه تجهیزات پزشکی به ایران ایجاد نخواهد کرد.

به گزارش اسپوتنیک، دونالد ترامپ رئیس جمهور آمریكا، روز چهارشنبه در یک جلسه توجیهی در کاخ سفید مواضع خود را در قبال ایران مشخص کرد، اعتراف كرد پرسش مربوط به تأمین و ارسال تجهیزات پزشکی توسط فرانسه به ایران وی را نگران نمی کند.

ابتلای بیش از 1.5 میلیون نفر به ویروس کرونا در جهان
© Sputnik / Press service of the Ministry of Defence of the Russian Federation

ترامپ گفت: "آیا آنها لوازم پزشکی را به ایران می فرستند؟ من اهمیتی نمی دهم." با این حال، او شروع به پاسخ دادن به این سوال با جزئیات نکرد.

نمایندگان دولت آمریکا در روزهای اخیر بارها و بارها اظهار داشتند كه تحریم هایی برای تأمین مواد غذایی، دارو و تجهیزات پزشکی بر ایران اعمال نمی شود.

در همین زمان، مایک پومپئو وزیر امور خارجه، در مصاحبه با روزنامه نگار گای بنسون، با ارائه کمک های مالی به جمهوری اسلامی مخالفت کرد.

رئیس جمهور فرانسه امانوئل مکرون، روز 6 آوریل در گفتگوی تلفنی با حسن روحانی رئیس جمهور ایران اظهار داشت که پاریس به همراه شرکای اروپایی اش، آماده ادامه همکاری های بشردوستانه با تهران هستند.

مقامات ایران بارها و بارها در برابر ویروس همه گیر کرونا اتهاماتی علیه رهبری ایالات متحده وارد داشتند. نمایندگان جمهوری اسلامی خاطرنشان كردند كه مجازاتهای آمریكا به این کشور اجازه نمی دهد كه اقدامات لازم را انجام دهند و این محدودیت ها بنابراین مستقیماً بر گسترش کرونا ویروس تأثیر می گذارد.

مقررات ارسال کامنتبحث و مناظره
کامنت از طریق اسپوتنیککامنت از طریق فیسبوک