12:35 25 اکتبر 2020
آمریکا
دریافت لینک کوتاه
0 123

روند دادرسی لوایح استیضاح دونالد ترامپ در مجلس سنای آمریکا از امروز اول بهمن ماه از سر گرفته می‌ شود.

به گزارش اسپوتنیک به نقل از رویترز، دادگاه استیضاح رئیس‌ جمهوری آمریکا در سنا قرار است شش روز در هفته جریان داشته باشد.

مجلس نمایندگان آمریکا رأی به استیضاح دونالد ترامپ داده و در همین راستا نیز ادامه این روند مانند دادگاه در مجلس سنا ادامه می‌ یابد.

مجلس نمایندگان آمریکا روز ۲۸ دی ترامپ را متهم کرد که با سوءاستفاده از قدرت نهاد تحت ریاستش بر دولت اوکراین فشار آورده تا در انتخابات ایالات متحده، برای رسیدن به منافع سیاسی خود، دخالت کند و سپس تلاش کرده تا با ممانعت از انجام تحقیقات در مورد این کار خلاف، بر قضایا سرپوش بگذارد.

شرحی از دفاعیات تیم وکلای ترامپ که ۱۱۰ صفحه است، می‌ گوید رئیس‌ جمهوری هیچ کار اشتباهی انجام نداده و جرمی مرتکب نشده است.

وکلای دونالد ترامپ نوشته‌ اند، مجلس نمایندگان آمریکا از قانون اساسی به‌ طور خطرناکی منحرف شده که سنا باید فوراً و شدیداً آن را محکوم کند.

انتظار می‌ رود در جلسه امروز سنا بر سر پیشنهادهای "میچ مک‌ کانل" رهبر اکثریت جمهوریخواه در سنا، در مورد روند استیضاح مباحثه و رأی‌گیری انجام گیرد.

روز گذشته سناتور مک‌کانل قوانین و ضوابطی را پیشنهاد کرد که بر اساس آن دموکرات‌ها و وکلای کاخ سفید، هر یک ۲۴ ساعت برای طرح دعوی و دادخواهی اولیه خود وقت خواهند داشت.

انتظار می‌ رود دموکرات‌ها تلاش کنند تغییراتی در ضوابط پیشنهادی مک‌ کانل ایجاد کنند تا به این طریق شاهدانی به روند دادرسی احضار شوند.

مقررات ارسال کامنتبحث و مناظره
کامنت از طریق اسپوتنیککامنت از طریق فیسبوک