11:49 16 اکتبر 2021
آمریکا
دریافت لینک کوتاه
حملات موشکی سپاه به پایگاه آمریکا در عراق (90)
0 200

کنگره ایالات متحده، محدود کردن اختیارات رئیس جمهور، ترامپ در مورد ایران را بررسی خواهد کرد و به رای خواهد گذاشت.

به گزارش اسپوتنیک، نانسی پلوسی، رئیس کنگره ایالات متحده با اشاره به تنش های اخیر بین ایران و آمریکا گفت: " جلس نمایندگان ایالات متحده پنجشنبه برای محدود کردن اختیارات رئیس جمهور، دونالد ترامپ در مورد ایران رای گیری می کند."

در بیانیه نانسی پلوسی آمده است: "مجلس نمایندگان برای تحقق مسئولیت ما در جهت پاسداری از امنیت آمریکایی ها، قطعنامه ای درباره محدود  کردن اختیارات نظامی رئیس جمهور علیه ایران صادر خواهد کرد. این مصوبه ... امشب به کمیته ارسال می شود و فردا به رای گذاشته خواهد شد."

کنگره دارای حق قانون اساسی است که در مورد آغاز جنگ اجازه صادر کند و یا آن را به رؤسای جمهور منع کند، اگرچه رئیس اجرایی کشور دارای اختیارات گسترده ای در مورد عملیات نظامی در خارج از کشور بدون رضایت قبلی کنگره است.

پیش از این، ارتش آمریكا به دستور ترامپ عملیاتی را برای كشتن ژنرال ایرانی، قاسم سلیمانی انجام داده بود، ایران با حمله موشكی به پایگاههای آمریکایی در عراق، جایی كه سربازان آمریكایی مستقر هستند، به این عملیات آمریکا پاسخ داد. رئیس جمهور دونالد ترامپ در ادامه اظهار داشت كه آمریكا نمی خواهد از قدرت نظامی خود استفاده كند، پتانسیل اقتصادی بهترین عامل بازدارنده علیه ایران است.

 

موضوع:
حملات موشکی سپاه به پایگاه آمریکا در عراق (90)
مقررات ارسال کامنتبحث و مناظره
کامنت از طریق اسپوتنیککامنت از طریق فیسبوک