08:17 22 سپتامبر 2021
آمریکا
دریافت لینک کوتاه
0 40

نظر اعضای مجلس نمایندگان آمریکا در مورد استیضاح دونالد ترامپ اکنون مسجل شده و بیش از نیمی از نمایندگان از این استیضاح حمایت می‌کنند.

به گزارش اسپوتنیک به نقل از آسوشیتدپرس، در آستانه رأی‌ گیری مجلس نمایندگان آمریکا در مورد لوایح طرح استیضاح دونالد ترامپ رئیس‌ جمهور آمریکا، نوشت: دموکرات‌ ها از رأی لازم برای تصویب این طرح برخوردار هستند. 

این خبرگزاری نظر تمامی اعضای مجلس نمایندگان آمریکا را در خصوص لوایح استیضاح جویا شده و نوشته است که میزان آرای مثبت به حدی است که تصویب این دو لایحه در رأی‌ گیری امروز (چهارشنبه) امکان پذیر است.

ترامپ به دلیل فشار به دولت اوکراین برای کمک به بدنام کردن جو بایدن نامزد پیشتاز دموکرات‌ها در انتخابات ریاست‌ جمهوری 2020، با دو اتهام "سوء استفاده از قدرت" و "مانع‌ تراشی در مسیر تحقیقات کنگره" متهم شده است. در جریان رأی‌ گیری امروز، هر یک از این دو اتهام به صورت جداگانه به رأی گذاشته می‌ شود.

بر اساس آماری که آسوشیتدپرس منتشر کرده، تاکنون 216 دموکرات گفته‌ اند به اتهام سوء استفاده از قدرت رأی مثبت خواهند داد. 215 دموکرات هم گفته‌ اند به مانع‌ تراشی در مسیر تحقیقات کنگره هم رأی مثبت خواهند داد. هرچند هیچ‌ یک از جمهوری‌ خواهان با این دو اتهام موافقت نکرده‌اند، اما از آنجا که دموکرات‌ ها در مجلس نمایندگان اکثریت را به دست دارند، همین تعداد رأی مثبت دموکرات‌ها هم برای تصویب طرح استیضاح ترامپ کافی است.

در صورتی که این لایحه آنطور که آسوشیتدپرس گفته و از پیش هم پیش‌ بینی می‌ شد، در مجلس نمایندگان تصویب شود، طرح استیضاح برای تأیید نهایی به مجلس سنا فرستاده می‌شود. در سنا اکثریت در اختیار جمهوری‌ خواهان است و همانقدر که تصویب طرح در مجلس نمایندگان از قبل قابل پیش‌ بینی بود، رد آن در سنا هم قابل پیش‌بینی است. از این رو، هرچند فرآیند استیضاح می‌ تواند اعتبار ترامپ را خدشه‌ دار کند، اما بسیار بعید به نظر می‌ رسد که این روند نهایتا به برکناری او منجر شود.

مرتبط:

ترامپ همچنان محبوب است
مقررات ارسال کامنتبحث و مناظره
کامنت از طریق اسپوتنیککامنت از طریق فیسبوک