15:06 27 سپتامبر 2020
آمریکا
دریافت لینک کوتاه
0 115

تلویزیون دولتی سوریه از بازگشت نیروهای نظامی آمریکا از عراق به استان حسکه در سوریه خبر داد.

به گزارش اسپوتنیک، تلویزیون دولتی سوریه اعلام کرد که دهها تن از نیروهای نظامی آمریکا با حمایت بالگردهای این کشور از عراق به استان حسکه در شمال شرق سوریه بازگشتند.

در این گزارش آمده؛ یک کاروان از نیروهای اشغالگر آمریکا از گذرگاه غیرقانونی مرزی "الولید" وارد استان حسکه در سوریه شدند. در این کاروان دهها تن از نیروهای نظامی و تجهیزات نظامی آمریکا حضور دارند که توسط بالگردهای این کشور حمایت می شوند.

دونالد ترامپ، رئیس جمهور آمریکا، روز پنجشنبه در توئیتی خطاب به نیروهای کُرد شمال سوریه، نوشت: زمان آن فرا رسیده که کُردها به منطقه ای در سوریه بروند که میادین نفتی وجود دارد. پیش از این نیز رئیس جمهور آمریکا گفته بود که یک شرکت آمریکایی می تواند به کردهای سوریه در استخراج نفت کمک کند تا نیازهای مالی خود را تامین کنند.

حدود 90 درصد از نفت سوریه در سواحل شرقی فرات متمرکز شده است.

وزیر دفاع عراق پس ار دیدار با همتای آمریکایی خود در تاریخ 23 اکتبر گفت: نیروهای آمریکایی که از سوریه خارج و به عراق اعزام شده اند، پس از چهار هفته خاک عراق را نیز ترک خواهند کرد.

مارک اسپر، وزیر دفاع آمریکا نیز اعلام کرده بود، هدف واشنگتن نگه‌داشتن نیروهای آمریکایی در عراق برای مدتی طولانی نیست. هدف، خارج کردن نیروها و در نهایت بازگشت به میهن است.

مرتبط:

آمریکا اعلام کرد که در شمال سوریه باقی خواهد ماند
اعزام سربازان آمریکایی به سوریه برای حفاظت از معادن نفت
مقررات ارسال کامنتبحث و مناظره
کامنت از طریق اسپوتنیککامنت از طریق فیسبوک