10:58 24 ژانویه 2020
آمریکا
دریافت لینک کوتاه
0 40

دموکرات های مجلس نمایندگان آمریکا تا 18 اکتبر به دونالد ترامپ رئیس جمهور این کشور برای ارائه اسناد و مدارک مهلت دادند.

به گزارش اسپوتنیک به نقل از مهر، دموکرات‌های مجلس نمایندگان آمریکا در ادامه تلاش برای استیضاح دونالد ترامپ رئیس‌جمهوری این کشور در پرونده موسوم به «اوکراین گیت»، به کاخ سفید احضاریه فرستادند.

اگرچه دونالد ترامپ اعلام می کند که هیچ خطایی مرتکب نشده است، 3 کمیته مجلس نمایندگان که مسئول رسیدگی به روند استیضاح هستند؛ به وی تا 18 اکتبر فرصت دادند تا اسناد مربوط به این پرونده را ارائه کند.

در همین راستا، دموکرات‌ها در نامه‌ای خطاب به کاخ سفید، ضمن ابراز تاسف از موقعیت پیش آمده، گفتند: رفتار ترامپ هیچ راهی برای آنها جز صدور احضاریه باقی نگذاشته است.

گفتنی است دونالد ترامپ با هدف اعمال نفوذ بر انتخابات 2020 آمریکا، متهم به اعمال فشار بر ولادیمیر زلنسکی همتای اوکراینی از راه جمع‌آوری مدرک علیه جو بایدن رقیب دموکرات خود است.

گفته می‌شود که وی زلنسکی را تهدید کرده چنانچه با وی همراهی نکند؛ کمک نظامی به اوکراین را منتفی خواهد کرد.

احضاریه از سوی ریاست کمیته اطلاعاتی مجلس نمایندگان آمریکا صادر شده حال آنکه کاخ سفید با کم اهمیت جلوه دادن آن مدعی شد که این موضوع چیزی را تغییر نمی‌دهد.

گفتنی است حتی اگر ترامپ از سوی مجلس نمایندگان متهم شود، حرف آخر را مجلس سنا می‌زند که در آن اکثر کرسی‌ها در اختیار حزب جمهوریخواه است.

مرتبط:

تلاش رئیس جمهور آمریکا برای فرار از استیضاح
ترامپ از طریق توییتر به احتمال استیضاح خود واکنش نشان داد
یک افسر اطلاعاتی دیگر در آمریکا می خواهد علیه ترامپ شکایت کند
مقررات ارسال کامنتبحث و مناظره
کامنت از طریق فیسبوککامنت از طریق اسپوتنیک