07:47 08 اوت 2020
آمریکا
دریافت لینک کوتاه
0 311

رئیس جمهور آمریکا تصمیم داشت برای مقابله با توفان در آمریکا از بمب اتمی استفاده کند.

به گزارش اسپوتنیک، دونالد ترامپ، رئیس جمهور آمریکا تاکنون بارها در خصوص احتمال استفاده از بمب‌ هسته‌ای برای مبارزه با توفان در آمریکا با مقامات امنیتی این کشور گفتگو کرده است.

رئیس جمهور آمریکا در این نشست ها در خصوص مقابله با توفان اعلام کرده، چرا ما از بمب هسته‌ای استفاده نکنیم؟ شکل‌گیری توفان‌ها از سواحل آفریقا آغاز می‌شود و در سراسر اقیانوس اطلس حرکت می‌کنند. ما یک بمب را در چشم توفان (ناحیه‌ای است با هوای آرام که در میانهٔ توفان‌های شدید گرمسیری ایجاد می‌شود) منفجر و از حرکت آن‌ها به سمت آمریکا جلوگیری می‌کنیم. چرا نمی‌توانیم این کار را انجام دهیم؟

آکسیوس در ادامه این گزارش افزود: رئیس جمهور آمریکا پیشتر طی گفتگویی با یکی از مقامات ارشد خود چنین ایده‌ای را مطرح کرده بود. یک منبع نزدیک به دولت ترامپ در سال 2017 گفته بود رئیس جمهور آمریکا پیش از این درباره بمباران توفان‌هایی که به آمریکا نزدیک می‌شوند سخن گفته بود، اما در اظهاراتش از واژه هسته‌ای استفاده نکرده بود.

در عین حال، یکی از مقامات ارشد دولت ترامپ گفت: پیشنهاد رئیس جمهور آمریکا دلیل بر هشدار نیست، زیرا هدف او حفظ کشور از حمله یک توفان فاجعه آمیز است.

براساس گزارش Axios، ایده شلیک و منفجر کردن بمب اتم در قلب توفان‌ها که خسارات گسترده‌ای به اقتصاد آمریکا وارد می‌کند، برای نخستین بار در دهه 50 میلادی از سوی دولت دوایت آیزنهاور، سی و چهارمین رئیس جمهور آمریکا مطرح شد و یک دانشمند وابسته به دولت آمریکا آن را توسعه داد.

شایان ذکر است که کاخ سفید تاکنون نسبت به این موضوع هیچگونه اظهار نظری نکرده است.

مرتبط:

دهمین نوه ترامپ بدنیا آمد + عکس
توهین ترامپ به طرفدار دو آتشه اش
ترامپ خود را ظهور دوباره مسیح می داند
مقررات ارسال کامنتبحث و مناظره
کامنت از طریق اسپوتنیککامنت از طریق فیسبوک