14:28 18 فوریه 2020
آمریکا
دریافت لینک کوتاه
0 653

عضو پیشین شورای امنیت ملی آمریکا، پس از تحریم وزیر خارجه ایران به مایک پمپئو، وزیر خارجه آمریکا تاخت.

به گزارش اسپوتنیک به نقل از ایسنا، گری سیک، استاد دانشگاه کلمبیا و عضو پیشین شورای امنیت ملی آمریکا در صفحه شخصی خود در فیس بوک به تحریم شدن وزیر امور خارجه ایران توسط آمریکا واکنش نشان داد و خطاب به پمپئو نوشت: وقتی که وزیر امور خارجه دشمن نسبت به خودت دیپلماتی بهتر، سخنگویی بهتر، توییت‌کننده‌ای بهتر و نماینده‌ای بهتر برای کشورش باشد، سعی کن ساکتش کنی.

وزارت خزانه‌داری آمریکا روز چهارشنبه نام محمد جواد ظریف، وزیر امور خارجه ایران را در فهرست افراد تحریم شده قرار داد.

پیش از این مقامات آمریکایی اعلام کرده بودند که قصد دارند ظریف را تحریم کنند ولی برخی از رسانه‌های غربی در آن زمان گزارش دادند که آمریکا احتمالا به خاطر عواقب این موضوع در تصمیم خود تجدیدنظر خواهد کرد ولی روز چهارشنبه به وقت محلی آمریکا وزیر امور خارجه کشورمان را در لیست تحریمی خود قرار دادند.

به دنبال تحریم وزیر امور خارجه ایران، ظریف در حساب توییتری خود نوشت: دلیل اینکه آمریکا مرا تحریم کرده این است که من «سخنگوی اول ایران در سراسر جهان هستم».

وی افزود: این حقیقت واقعا دردناک است؟ این اقدام تاثیر روی من یا خانواده‌ام ندارد. چون من دارایی یا منافعی خارج از ایران ندارم. از شما تشکر می‌کنم که مرا به عنوان چنین تهدید بزرگی برای اهدافتان محسوب می‌کنید.

مرتبط:

ادبیات کوچه بازاری آمریکا نسبت به جواد ظریف
ظریف: آمریکا باید واقعیت‌های جدید جهان را بپذیرند
واکنش سخنگوی دولت ایران به تحریم ظریف
مقررات ارسال کامنتبحث و مناظره
کامنت از طریق اسپوتنیککامنت از طریق فیسبوک