14:33 19 فوریه 2020
آمریکا
دریافت لینک کوتاه
1214

وزارت خزانه داری آمریکا تحریمهای جدیدی علیه بخش پتروشیمی ایران وضع کرد.

به گزارش اسپوتنیک، آمریکا ظهر امروز جمعه، هفدهم خرداد ماه به وقت واشنگتن در بیانیه‌ای تحریم‌های جدیدی علیه ایران اعلام کرد.

طبق این بیانیه‌ای، شرکت صنایع پتروشیمی خلیج فارس و همچنین 39 شرکت وابسته به صنایع پتروشیمی خلیج فارس تحریم شده‌اند.

وزارت خزانه‌داری آمریکا در بیانیه خود آورده که شرکت صنایع پتروشیمی خلیج فارس با سپاه پاسداران جمهوری اسلامی ایران ارتباط دارد و به تنهایی نیمی از صادرات پتروشیمی ایران را عهده‌دار است.

سیگال مندلکر معاون وزیر خزانه‌داری آمریکا در امور تروریسم و اطلاعات مالی اعلام کرد که سپاه پاسداران انقلاب اسلامی ایران به شکل سیستماتیک و سازماندهی شده وارد بخش‌های حساس اقتصاد ایران شده است.

هشتم ماه مه سال گذشته ، دونالد ترامپ ، رئئیس جمهور امریکا اعلام کرد که از برجام خارج می شود و نه فقط تحریم های قبلی را باز می گرداند بلکه تحریم های جدید علیه تهران را نیز اعمال خواهد کرد و به دنبال ان تحریم های واشنگتن علیه ایران احیا و تشدید شدند. آمریکا تلاش می کند دیگر کشورها نیز ایران را تحریم کنند.
روابط امریکا و ایران پس از به قدرت رسیدن دونالد ترامپ تیره تر شده است. رئیس جمهور آمریکا، ایران را به برهم زدن ثبات در منطقه و حمایت از تروریسم جهانی متهم می کنند. رهبران ایران در پاسخ ضمن رد این اتهامات قول داده اند در برابر فشار واشنگتن تسلیم نشده و به دنبال کردن خط مشی سیاسی مستقل خود ادامه دهند.

مرتبط:

پمپئو: مکانیسم اروپا برای کالاهایی که تحت تحریم نیست، مشکلی ندارد
آمریکا آماده تحریم کانال مالی اروپا با ایران
علت تحریم های جدید آمریکا علیه روسیه چیست؟
مقررات ارسال کامنتبحث و مناظره
کامنت از طریق اسپوتنیککامنت از طریق فیسبوک