23:18 02 ژوئن 2020
آمریکا
دریافت لینک کوتاه
0 111

رئیس جمهور آمریکا اعلام کرد که این کشور 1500 نیروی نظامی دیگر به منطقه خاورمیانه اعزام می کند.

به گزارش اسپوتنیک، دونالد ترامپ، رئیس جمهور آمریکا تایید کرد که حدود 1500 نیروی نظامی دیگر به منطقه خاورمیانه اعزام خواهد کرد.

به نقل از اینترفاکس دونالد ترامپ اعلام کرد که این اقدام برای مقابله با تهدیدات ایران در منطقه است.

رئیس جمهور آمریکا در کاخ سفید به خبرنگاران گفت: ما برای حفاظت نیروهای آمریکایی در منطقه در برابر تهدیدات ایران این اقدام را صورت می دهیم.

پیش از این خبرگزاری اسوشیتدپرس گزار ش داد که کاخ سفید، کنگره آمریکا را از برنامه اعزام 1500 نیروی نظامی این کشور به منطقه خاورمیانه را آگاه کرده است.

گفتنی است که رسانه های آمریکایی پیش از این اعلام کرده بودند که واشنگتن 5 الی 10 هزار نیروی نظامی برای مقابله با تهدیدات ایران به خاورمیانه اعزام می کند. رئیس پنتاگون روز گذشته گفت احتمال اعزام نیرو به خاورمیانه وجود دارد اما ارقامی که رسانه ها اعلام می کنند، صحت ندارد.

روابط واشنگتن و تهران پس از بیانات اخیر مقامات جمهوری اسلامی درباره متوقف کردن برخی از اقدامات در چارچوب برجام متشنج تر شده است. دیرتر حسن روحانی ، رئیس جمهور ایران 60 روز به کشورهای اروپایی عضو برجام مهلت داد تا طی این مدت تعهدات بانکی و نفتی خود در برابر جمهوری اسلامی را اجرا کنند. حسن روحانی، رئیس جمهور ایران نامه هایی با این موضوع را برای رهبران بریتانیا، فرانسه، آلمان، روسیه و چین نوشت.

مرتبط:

ترامپ: همچنان برای مذاکره با ایران آماده ایم
تا ترامپ رئیس جمهور است، چین ابرقدرت نمی شود
تهدید دوباره ترامپ: از قدرت فوق العاده علیه ایران استفاده می کنیم
واکنش ایران به سخنان دیشب ترامپ
مقررات ارسال کامنتبحث و مناظره
کامنت از طریق اسپوتنیککامنت از طریق فیسبوک