14:39 06 ژوئیه 2020
آمریکا
دریافت لینک کوتاه
3742

آمریکا اجازه استقرار نیروهای خود در برخی از کشورهای حوزه خلیج فارس را دریافت کرد.

به گزارش اسپوتنیک، الشرق الاوسط نوشت؛ دولت عربستان سعودی و تعدادی از کشورهای شورای همکاری خلیج فارس با درخواست ایالات متحده آمریکا برای استقرار مجدد نیروهای نظامی خود در آب‌های خلیج فارس و اراضی آن کشورها موافقت کردند.

این منابع افزودند که این موافقت طبق توافق‌های دوجانیه میان آمریکا و کشورهای خلیج فارس صورت گرفته‌است و هدف از این توافق بازدارندگی ایران از هرگونه تجاوز احتمالی از سوی آن باتوجه به پیشینه رفتار بی‌ثبات کننده این کشور در سطح منطقه است.

از سوی دیگر، منابع دیپلماتیک عربی در گفتگو با با الشرق الاوسط، از رایزنی‌های فشرده میان پایتخت‌های عربی برای برگزاری نشست سران عرب در حاشیه نشست سران کشورهای اسلامی در دهه آخر ماه رمضان در مکه مکرمه خبر دادند.

پیش از این در پی تنش های به وجود آمده میان ایران و آمریکا، دست کم هفت کشتی جنگی آمریکایی به فرماندهی ناو هواپیمابر Abraham Lincoln را به خلیج فارس اعزام شد، همچنین سامانه موشکی Patriot را نیز در منطقه مستقر کردند.

دونالد ترامپ، رئیس جمهور آمریکا به خبرنگاران گفت: امیدوارم که با ایران وارد جنگ نشویم. همچنین آیت الله خامنه ای، رهبر ایران اعلام کرد که ایران تصمیم ندارد با آمریکا وارد جنگ شود.

مایک پمپئو، وزیر خارجه آمریکا نیز گفت اگر منافع آمریکا در خطر باشد، واشنگتن واکنش نشان خواهد داد.

مقررات ارسال کامنتبحث و مناظره
کامنت از طریق اسپوتنیککامنت از طریق فیسبوک