08:44 25 سپتامبر 2020
آمریکا
دریافت لینک کوتاه
151

سناتور آمریکایی اقدامات رئیس جمهور این کشور را هدیه ای بزرگ برای ایران و روسیه خواند.

به گزارش اسپوتنیک، «کریس کونز» سناتور آمریکایی با اشاره به خروج نظامیان این کشور از سوریه گفت: مسیر برای ایران، ترکیه و روسیه در منطقه هموار می‌شود و این هدیه بزرگی برای کریسمس از سوی ترامپ به روسیه و ایران است.

به نقل از وبگاه هیل، این سناتور عضو کمیته روابط خارجی سنا ضمن اعلام این مطلب، گفت: تصمیم گیری در سیاست خارجی که از سوی «ولادیمیر پوتین» رئیس جمهور روسیه و «رند پال» سناتور ایالت کنتاکی تشویق شود، ایده‌ای وحشتناک است.

وی همچنین افزود: نباید توپ را در خط پنجم (اشاره به مکانی مهم در فوتبال آمریکایی) از دست دهیم.ماموریت علیه داعش که آمریکا در آنجا ائتلافی متشکل از چند کشور را تشکیل داده است، در آستانه برنده شدن و نابود ساختن کامل داعش در سوریه قرار دارد.

سناتور آمریکایی در ادامه گفت: عقب نشینی ما در برهه کنونی و رها کردن متحدان کرد، مسیر را برای ایران، روسیه و ترکیه جهت احاطه بر سوریه هموار می‌کند.

دونالد ترامپ، رئیس جمهور آمریکا هفته گذشته ضمن اعلام پیروزی بر داعش در سوریه، تنها هدف از حضور نظامی در این کشور را مبارزه با تروریسم اعلام کرد. ترامپ همچنین از خروج نیروهای آمریکا از سوریه خبر داد. 

 

مقررات ارسال کامنتبحث و مناظره
کامنت از طریق اسپوتنیککامنت از طریق فیسبوک