01:42 18 ژانویه 2019
واکنش آمریکا به رزمایش نظامی ایران در تنگه هرمز

واکنش آمریکا به رزمایش نظامی ایران در تنگه هرمز

© AFP 2018 / FARS NEWS/MEHDI MARIZAD
آمریکا
دریافت لینک کوتاه
0 226

آمریکا درباره رزمایش نظامی ایران در تنگه هرمز اعلام کرد که از برگزاری این رزمایش آگاه بوده و همچنان به برقراری امنیت در دریاهای بین المللی ادامه می دهد.

به گزارش اسپوتنیک، وزارت دفاع آمریکا اعلام کرد که ما از رزمایش نظامی ایران در خلیج فارس مطلع هستیم. آمریکا و متحدانش همچنان به برقراری امنیت و ثبات در منطقه ادامه خواهند داد.

در بیانیه پنتاگون آمده: ما با مشارکت متحدان خود برای اطمینان از آزدای تردد و حمل کالاهای غیر مجاز در دریای بین المللی در جهت اطمینان از رعایت قوانین بین المللی به فعالیت خود ادامه می دهند.

نیروهای مسلح ایران روز جمعه 21 سپتامبر در تنگه هرمز و در مناطقی که محل عبور بیشتر نفتکش های کشورهای حوزه خلیج فارس است، رزمایش نظامی خود را آغاز کرد.

این رزمایش به طور مشترک با حضور نیروی هوایی ارتش و سپاه ایران به اجراء درآمد

در این رزمایش مشترک 9 فروند هواپیمای اف 4 ، 4 فروند میراژ، 6 فروند سوخو22، 4 فروند توکانو، 3 فروند یاک12، 3 فروند بالگرد شنوک، 2 فروند بالگرد 212 شرکت می کنند.

به گفته سرهنگ یوسف صفی پور، جانشین معاونت فرهنگی و روابط عمومی نیروی هوایی ارتش ایران این رزمایش به مناسبت 31 شهریور و آغاز هفته دفاع مقدس به مدت یک هفته برگزار می شود.

مقامات ایران بارها اعلام کردند که که در صورت تهدید منافع ملی ایران، تنگه هرمز را خواهند بست.

سپاه پاسداران ایران در ماه جولای اعلام کرد که در صورت ادامه تحریم های آمریکا علیه ایران ، تنگه هرمز را برای انتقال نفت خواهد بست.

مقررات ارسال کامنتبحث و مناظره
کامنت از طریق فیسبوککامنت از طریق اسپوتنیک