01:16 19 مارس 2019
مشکلات جدی نیروی هوایی آمریکا

مشکلات جدی نیروی هوایی آمریکا

© Sputnik / Alexey Vitvitsky
آمریکا
دریافت لینک کوتاه
0 42

نیروی هوایی امریکا به خاطر مشغولیت خود برای اجرای ماموریت های گوناگون، مشکلات فنی و کمبود پرسنل آموزش دیده با مطالبات و توانایی های لازم برای شرکت در درگیری های آینده مطابقت ندارد.

به گزارش اسپوتنیک، این مطلب را نشریه نشنال اینترست با استناد به مطالعات مرکز تحقیقاتی RAND و دیوان محاسبات آمریکا اعلام کرده است.
RAND خاطرنشان می سازد تحقیقات انجام شده حاکی از وضع ناگوار نیروی هوایی آمریکا است. کارشناسان امکانات نیروی هوایی ایالت متحده در چهار درگیری احتمالی در آینده: جنگ سرد جدید با روسیه یا چین، درگیری های بزرگ و کوچک منطقه ای ، عملیات اجبار به صلح و ایجاد نواحی پرواز ممنوع و همچنین کارزارهای مبارزه با شورشیان را بررسی کردند.
تحلیلگران با تکیه بر اطلاعات حاصله درباره عملیات پیشین نیروی هوایی آمریکا ، امکانات این نیرو برای اجرای ماموریت های گوناگون از جمله کسب برتری هوایی، حملات هوایی و ترابری را مورد مطلعه قرار دادند.
طبق محاسبات RAND، نیروی هوایی آمریکا عملاً در هیچکدام از سناریوهای نامبرده نتوانسته به موفقیت صدرصد برسد. از جمله درصد حملات هوایی و ضربات هوایی موفق نیروی هوایی آمریکا در صورت بروز درگیری منطقه ای طولانی فقط 62 و 65 درصد خواهد بود.

همچنین نیروی هوایی آمریکا در صورت اجرای عملیات اجبار به صلح قادر خواهد بود فقط 29% نیازها در زمینه عملیات شناسایی، 40% نیازها در رابطه با عملیات ویژه و 46% نیازها در بمباران ها را تامین کند.
به عقیده تحلیلگران دلیل این وضعیت ناگوار نیروی هوایی امریکا وجود مشکلات جدید در سرویس رسانی به هواپیما ها و همچنین کمبود پرسنل آموزش دیده است.

 

 

مرتبط:

ارزیابی خطر چین برای آمریکا
آمریکا خواهان امضای توافقی جدید با ایران
وزارت خارجه آمریکا : تهدید ترویستی در خاور میانه کم نمی شود
ترامپ رکورد‌‌دار عدم محبوبیت در آمریکا
روسیه در فهرست بزرگترین تهدید کنندگان سایبری آمریکا
روسیه، در فهرست بزرگترین تهدیدهای سایبری آمریکا قرار دارد
ورود ناو هواپیمابر آمریکا به دریای مدیترانه
حضور نظامی آمریکا در لهستان بررسی می شود
برچسب:
تکنولوژی نظامی
مقررات ارسال کامنتبحث و مناظره
کامنت از طریق فیسبوککامنت از طریق اسپوتنیک