09:00 18 نوامبر 2018
هیلی: آمریکا آنچه که می خواهد را می تواند انجام دهد

هیلی: آمریکا هر آنچه که می خواهد را می تواند انجام دهد

© AP Photo / Seth Wenig
آمریکا
دریافت لینک کوتاه
4014

نماینده دائم آمریکا در سازمان ملل ضمن اظهار نظر درباره انتقال سفارت آمریکا از تل آویو به اورشلیم، اعلام کرد؛ آمریکا هر آنچه را که در مورد سفارتخانه های خود می خواهد را می تواند انجام دهد.

به گزارش اسپوتنیک به نقل از فاکس نیوز؛ نیکی هیلی نماینده دائم آمریکا در سازمان ملل گفت: ما در مورد سفارتخانه های خود، حق هر کاری را داریم.
هیلی افزود: شورای امنیت سازمان ملل و جامعه بین المللی باید این موضوع را درک کنند که ترس اسرائیل به حل و فصل روند صلح کمک نخواهد کرد.
وی گفت ما باید با عدالت نسبت به فلسطین و اسرائیل رفتار کنیم.

دونالد ترامپ رئیس جمهور آمریکا روز ششم دسامبر طی سخنانی در کاخ سفید اورشلیم را به عنوان پایتخت اسرائیل به رسمیت شناخت و به وزارت امور خارجه آمریکا دستور داد که مقدمات انتقال سفارت این کشور از تل آویو به اورشلیم را مهیا سازد. این اقدام برخلاف قعطنامه های سازمان ملل و نظر اکثر کشورهای دنیا از جمله متحدین آمریکا در اروپا و کشورهای عرب و اسلامی است که معتقدند این اقدام آمریکا می تواند چشم انداز حل و فصل مسالمت آمیز مسئله فلسطین و اسرائیل را تحت تاثیر قرار دهد. این تصمیم دونالد ترامپ رئیس جمهور آمریکا، موجی از واکنش های منفی را در دنیا به همراه داشته است.

مقررات ارسال کامنتبحث و مناظره
کامنت از طریق فیسبوککامنت از طریق اسپوتنیک