21:32 15 دسامبر 2018
درخواست وزیرخارجه لبنان برای اجرای تحریم علیه تصمیم آمریکا

درخواست وزیر خارجه لبنان برای اجرای تحریم علیه تصمیم آمریکا

© AFP 2018 / Musa Al Shaer
آمریکا
دریافت لینک کوتاه
450

وزیر امور خارجه لبنان جبران باسیل در جریان جلسه شورای وزرای خارجه کشورهای عضو اتحادیه عرب در قاهره درخواست بررسی امکان اجرای انواع تحریم ها را پس از تصمیم ترامپ در خصوص اورشلیم به عنوان پایتخت اسرائیل مطرح کرد.

به گزارش اسپوتنیک وی بیان داشت: « باید سیاست عربی مشترکی ایجاد کرد ، اقدامات متقابلی در پاسخ به تصمیم آمریکا و هر دولت دیگری برای جابه جایی پایتخت به اورشلیم ترتیب داد ، از اقدامات دیپلماسی شروع کرده و به تحریم های اقتصادی و مالی خاتمه داد.»
دونالد ترامپ رئیس جمهور آمریکا روز ششم دسامبر طی سخنانی در کاخ سفید اورشلیم را به عنوان پایتخت اسرائیل به رسمیت شناخت و به وزارت امور خارجه آمریکا دستور داد که مقدمات انتقال سفارت این کشور از تل آویو به اورشلیم را مهیا سازد. این اقدام برخلاف قعطنامه های سازمان ملل و نظر اکثر کشورهای دنیا از جمله متحدین آمریکا در اروپا و کشورهای عرب و اسلامی است که معتقدند این اقدام آمریکا می تواند چشم انداز حل و فصل مسالمت آمیز مسئله فلسطین و اسرائیل را تحت تاثیر قرار دهد. این تصمیم دونالد ترامپ رئیس جمهور آمریکا، موجی از واکنش های منفی را در دنیا به همراه داشته است.

مقررات ارسال کامنتبحث و مناظره
کامنت از طریق فیسبوککامنت از طریق اسپوتنیک