17:20 20 فوریه 2019
بمب افکن های آمریکایی به دنبال کشف خورشید

بمب افکن های آمریکایی به دنبال کشف خورشید

© Photo/ NASA's Marshall Space Flight Center
آمریکا
دریافت لینک کوتاه
0 21

در تاریخ ۲۱ آگوست برای اولین بار طی ۹۹ سال خورشیدگرفتگی در کل آمریکا اتفاق می افتد و فرصتی خوبی است تا اتمسفر خورشید مورد بررسی و مطالعه قرار گیرد.

به گزارش اسپوتنیک به نقل از همشهری آنلاین، ناسا دو بمب‌افکن WB-57 را در اختيار دانشمندان موسسه پژوهشي ثاوت‌وست قرار خواهد داد. دماغه اين دو بمب‌افكن كه در دهه 1950 ساخته شده‌اند به دوربين‌هاي فروسرخ با كيفيت بالا مجهزند و به منظور بر پرتاب راكت‌ها و انجام ماموريت‌هاي امنيتي براي وزارت دفاع مورد استفاده قرار مي‌گيرند.
برای اولین بار است که از اين جنگنده‌ها برای تصویربرداری از خورشيد يا يك جرم كيهاني استفاده می شود، زيرا در حين خورشيد‌گرفتگي قرار است اين دو جت سايه ماه را تعقيب كرده و براي هشت دقيقه از خورشیدگرفتگی عکس بگیرند.
اين عکس ها ممکن است به حل معماهايي درباره اتمسفر خورشيد و كشف دليل داغتر بودن آن نسبت به سطح ستاره كمك كنند. اين لحظه كوتاه خورشيد‌گرفتگي همچنين فرصتي مناسب را براي فيلمبرداري با وضوح بالا از سطح سياره عطارد ايجاد خواهد كرد، زيرا اين سياره معمولا تحت تابش شديد نور خورشيد غيرقابل مشاهده است. دانشمندان همچنين از اين فرصت براي يافتن ولكانوئيد‌ها،‌سيارك‌هاي كوچكي كه گفته مي‌شود به دور خورشيد در حركتند، استفاده خواهند كرد.

 

 

مقررات ارسال کامنتبحث و مناظره
کامنت از طریق فیسبوککامنت از طریق اسپوتنیک