15:47 14 دسامبر 2018
هیلاری کلینتون مدعی شد که ترامپ استیضاح می شود

هیلاری کلینتون مدعی شد که ترامپ استیضاح می شود

© Sputnik / Nikita Shohov
آمریکا
دریافت لینک کوتاه
0 31

هیلاری کلینتون در انتقادی بی‌سابقه از دونالد ترامپ، این رقیب سابق انتخاباتی خود را با ریچارد نیکسون،‌ رئیس‌جمهوری رسوازده اسبق آمریکا مقایسه کرد و گفت که او به دلیل مانع‌تراشی در روند قضایی استیضاح خواهد شد.

به گزارش اسپوتنیک به نقل از ایسنا، روزنامه ایندیپندنت نوشت؛ دونالد ترامپ رئیس‌جمهوری آمریکا بر سر اخراج جیمز کومی، رئیس اف‌بی‌آی هنوز هم هدف انتقاد قرار می‌گیرد. کومی که تحقیقاتی را درباره احتمال ارتباط کمپین ترامپ با روس‌ها در دست داشت، به تازگی اخراج شده و هیلاری کلینتون، وزیر امور خارجه سابق آمریکا هم از این مساله برای مقایسه آن با رسوایی ملی مشابهی بهره جست.
کلینتون در ولسلی کالج خطاب به دانشجویان گفت: ما از انتخابات ریاست جمهوری پیشین و از ریاست جمهوری مردی عصبانی هستیم که فردی را اخراج کرده که تحقیقاتی را علیه او در وزارت دادگستری به جریان انداخته بود. او به دلیل مانع‌تراشی در روند قضایی و اجرای عدالت نهایتا کارش به استیضاح کشیده می‌شود و رسوایی به بار می‌آید.
این اولین باری نیست که دموکرات‌ها درباره احتمال استیضاح ترامپ سخن می‌گویند. گمانه‌زنی‌ درباره احتمال استیضاح رئیس‌جمهوری آمریکا در کنگره به گوش می‌رسد.
سناتور جان مک‌کین حتی گفته است، رسوایی دولت ترامپ به اندازه و حد واترگیت رسیده است. رسوایی واترگیتبه وقایعی اطلاق می‌شود که میان سال‌های ۱۹۷۲-۱۹۷۵ در هتلی به همین نام در واشنگتن اتفاق افتاد که منجر به استیضاح و سپس کناره‌گیری ریچارد نیکسون رئیس‌جمهور وقت ایالات متحده آمریکا شد. او ستاد انتخاباتی دموکرات‌ها را شنود می‌کرد و پس از پیروزی نیکسون در انتخابات، این مساله فاش شد.

مقررات ارسال کامنتبحث و مناظره
کامنت از طریق فیسبوککامنت از طریق اسپوتنیک