04:18 20 ژوئن 2021
آمریکا
دریافت لینک کوتاه
تنش در شبه جزیره کره (240)
0 31

بیانیه مایک پنس، معاون رئیس جمهور آمریکا در این خصوص که " صلح با زور بدست خواهد آمد" بدان معناست که درگیری بین واشنگتن و پیونگ یانگ ممکن است وارد فاز نظامی شود.

تحلیل گر سیاسی ولادیمیر شاپولوف در مصاحبه ای با اسپوتنیک اینطور نظر داد.
خبرگزاری کیودو اطلاع داد: مایک پنس ، معاون ریاست جمهوری آمریکا مسئله کره شمالی را با نخست وزیر ژاپن شینزو آبه بحث و بررسی کردند. پنس خاطر نشان کرد که واشنگتن همانند توکیو برای حل و فصل صلح آمیز اوضاع در منطقه تلاش می کند اما در عین حال تاکید نمود که "صلح با زور بدست خواهد آمد".
در عین حال این سیاست مدار از قصد آمریکا برای همکاری با ژاپن ، کره جنوبی و چین برای حل مسئله هسته ای کره شمالی خبر داد. نخست وزیر ژاپن و معاون رئیس جمهور آمریکا توافق کردند که پکن را برای حضور فعال تر در جلوگیری از برنامه های هسته ای و موشکی پیونگ یانگ ترغیب نمایند.
پنس بیان داشت که عصر " صبر استراتژیک" واشنگتن در ارتباط با کره شمالی به سر رسیده است. وی همچنین از پیونگ یانگ خواست که قاطعیت دونالد ترامپ رئیس جمهور آمریکا را آزمایش نکند.
تور آسیایی پنس با شدیدترین بحران حول کره شمالی طی سال های اخیر همراه شد. آمریکا چند کشتی نظامی به سرپرستی ناو هواپیمابر اتمی " کارل وینسون" را به ساحل شبه جزیره کره اعزام کرد.
ولادیمیر شاپولوف، معاون دانشکده تاریخ و سیاست دانشگاه دولتی تربیت مدرس مسکو مطمئن است که نمایش کنونی نیروهای نظامی از جانب آمریکا ، پروسه بسیار خطرناکیست.
ولادیمیر شاپولوف در مصاحبه ای با اسپوتنیک گفت: " در عین حال مخاطب این نمایش نه تنها و نه فقط رژیم کره شمالی است بلکه رهبریت چین نیز مد نظر است. همه بیانیه ها و تهدیدات به سمت کره شمالی، بدون شک به عنوان تلاش آمریکا برای فشار سیاسی — نظامی به چین و همچنین بازگشت به خاور دور است. عملا مواضع ایالات متحده آمریکا طی ده سال اخیر هم در بخش نظامی و هم اقتصادی در خاور دور تضعیف شده است. این مسئله همزمان با تقویت مواضع چین همراه شد. و نمایش نظامی حال حاضر از جانب آمریکا باعث تقویت و از سرگیری مواضعشان می شود."
ولادیمیر شاپولوف خاتمه داد: " آیا ممکن است که درگیری به فاز نظامی کشیده شود؟ بله بدون شک، از آنجا که نمایش نیروها در ارتباط با سوریه و افغانستان گواه واضح و روشنی است که دولت کنونی آمریکا قصد ندارد در برابر هر چیزی متوقف شده و آماده است تا در هر شرایطی از زور و نیرو استفاده نماید. بنابراین احتمال حمله به کره شمالی از جانب آمریکا وجود دارد حتی علی رغم اینکه کره شمالی تسلیحات هسته ای در اختیار دارد. به نظر من دولت کنونی آمریکا ممکن است چنین خطر عظیمی را مرتکب شود."

موضوع:
تنش در شبه جزیره کره (240)

مرتبط:

نماینده دائم آمریکا در سازمان ملل : بحران های جدید در ایران، کره شمالی و کوبا خواهد بود
آمریکا امکان تصاحب موشک های کره شمالی را بررسی می کند
ترامپ خطاب به رهبر کره شمالی: رفتارت را اصلاح کن
مقررات ارسال کامنتبحث و مناظره
کامنت از طریق اسپوتنیککامنت از طریق فیسبوک