09:28 23 ژانویه 2018
  آمریکا امکان تصاحب موشک های کره شمالی را بررسی می کند

  آمریکا امکان تصاحب موشک های کره شمالی را بررسی می کند

  © REUTERS/ Kim Hong-Ji
  آمریکا
  دریافت لینک کوتاه
  تنش در شبه جزیره کره (230)
  0 37

  نظامیان آمریکایی امکان ضربه زدن به موشک های کره شمالی در زمان آزمایش را بررسی می کنند تا قدرت پنتاگون را به معرض نمایش بگذارند.

  به گزارش اسپوتنیک، روزنامه گاردین با استناد به دو منبع این خبر را منتشر کرد.
  این روزنامه نوشت که در زمینه تنش های ایجاد شده در ارتباط با آزمایشات موشکی کره شمالی، پنتاگون در جستجوی راهیست که در موضوع خلع سلاح هسته ای بر این کشور فشار بیاورد. جیمس متیس ، وزیر دفاع آمریکا به کنگره در این خصوص اطلاع داد اما نظامیان فعلا تصمیمی در ارتباط با تصاحب موشک های کره شمالی نگرفته اند.
  ضمنا منبع این روزنامه گفت که نظامیان آمریکایی استفاده از مجموعه ی موشکی ضد هوایی تاد را که در محدوده کره جنوبی قرار داده اند، بررسی نمی کنند. به جای آن نظامیان آمریکایی می توانند از سیستم های هشدار زودهنگام « ایجیس» در کشتی های خود استفاده نمایند.
  همچنین خاطر نشان می شود که نظامیان آمریکایی ممکن است ژاپن را به استفاده از امکانات دفاع ضد موشکی ترغیب نمایند. یکی از مقامات آمریکایی به این روزنامه گفت که نظامیان امکان ضربه زدن به موشک های کره شمالی را تا زمان دیدار رئیس جمهور آمریکا دونالد ترامپ با رهبر چین شی جین پینگ در فلوریدا بررسی می کنند.
  به عقیده کارشناسان و مقامات سابق ، تصاحب موشک کره شمالی در زمان آزمایش ممکن است باعث افزایش تنش شودو واشنگتن در وضعیتی نیست که آنرا کنترل نماید. آنها خاطر نشان می کنند که چنین وضعیتی ممکن است تخریب بالقوه عواقب برای متحدین آمریکا یعنی کره جنوبی و ژاپن به همراه داشته باشد.

  موضوع:
  تنش در شبه جزیره کره (230)

  مرتبط:

  نمایش فیلم حمله موشکی شبیه سازی شده به آمریکا در کره شمالی ( فیلم)
  نظرسنجی: اکثریت آمریکائیان مخالف حملات موشکی به کره شمالی هستند
  ترامپ امیدوار حل صلح آمیز مسئله هسته ای کره شمالی است
  تحلیل گر سیا : چین امکان کافی برای اعمال فشار بر کره شمالی دارد
  مقررات ارسال کامنتبحث و مناظره
  کامنت از طریق فیسبوککامنت از طریق اسپوتنیک