00:08 13 دسامبر 2018
لایحه قانونی اجازه شکایت از عربستان سعودی در کاخ سفید

لایحه قانونی اجازه شکایت از عربستان سعودی در کاخ سفید

© AP Photo / Pablo Martinez Monsivais
آمریکا
دریافت لینک کوتاه
0 31

لایحه قانونی که پیشتر در کنگره ی آمریکا تصویب شده است و به آمریکایی ها اجازه می دهد ، از دولت حامی تروریسم به دادگاه شکایت کنند، برای امضای رئیس جمهور باراک اوباما آماده شد و او قصد دارد آنرا وتو کند.

روزسه شنبه نماینده ی رسمی دولت آمریکا ، اریک شولتس به خبرنگاران گفت: " من می توانم تاکید کنم که لایحه قانونی عصر گذشته به کاخ سفید ارجاع شد." وی یادآوری نمود که رئیس جمهور قصد دارد آنرا وتو کند. شولتش ادامه داد: " دلیل مخالفت ما این است که این لایحه با آنچه که ایالات متحده طی ده ها سال در عرصه ی بین المللی انجام داده است تناقض دارد." به گفته ی وی این لایحه با سیاستی که دولت اجرا می کند مطابقت ندارد."
اتاق نمایندگان کنگره از این سند با رای گیری در نهم سپتامبر حمایت کرد. این لایحه همچنین این حق را به اعضای خانواده ی آمریکایی های کشته شده در زمان حادثه ی یازده سپتامبر 2001 می دهد که علیه عربستان سعودی شکایت کنند. در کاخ سفید نگرانند که این مسئله " مفهوم مصونیت دولتی را که از شهروندان آمریکا طی سال های طولانی حمایت می کرد"، از بین ببرد.
اوباما در اوضاع سیاسی دشواری قرار گرفته است. این ایده از حمایت گسترده هر دو حزب برخوردار بوده و مخالف متحدین آمریکا در خاور میانه است.

مقررات ارسال کامنتبحث و مناظره
کامنت از طریق فیسبوککامنت از طریق اسپوتنیک