22:16 16 نوامبر 2018
تظاهرات اعتراضی در آمریکا نسبت به قتل بی رحمانه یک آمریکایی آفریقایی نژاد بدست ماموران پلیس فروکش نمی کند

تظاهرات اعتراضی در آمریکا نسبت به قتل بی رحمانه یک آمریکایی آفریقایی نژاد بدست ماموران پلیس فروکش نمی کند

© AFP 2018 / Jim Watson
آمریکا
دریافت لینک کوتاه
0 02

دومین روز است که اعمال اعتراض در شهر بالتیمور آمریکا بخاطر کشته شدن یک آمریکایی 25 ساله آفریقایی نژاد ادامه دارد

تظاهر کنندگان در برابر ساختمان اداره پلیس آن شهر راهپیمایی کرده و شعار دادند: "صلح بدون عدالت میسر نیست" و "زندگی سیاهپوستان نیز اهمیت دارد". فردی گری 19 آوریل، یک هفته پس از دستگیری در گذشت. پلیس ها او را در محله دارای درجه بالای گرفتند. ویدیو ای  که روند دستگیری گری را ثبت کرد نشان می دهد که او را چه جوری بلند می کنند و به مینیبوس حمل می کنند. دیرتر یکی از پلیس های درگیر در بازداشت گری گفت که بر اثر زخمی شدن فردی از ناحیه ستون فقرات 80 درصد گردنش پاره شد. گری را به بیمارستان برده و پس از عمل جراحی وی بیهوش شد و پزشکان نتوانستند زندگی او را نجات دهند.

جیسون داونز وکیل مدافع خانواده گری در مصاحبه با خبرگزاری "راشیا تودی" گفت:

ما یقینا می دانیم که گری یک جوان 25 ساله تندرست بود. او پس از دستگیری غیر قانونی مجروح شده و بر اثر برداشتن زخم وخیمی  از ناحیه ستون فقرات در گذشت.

این حقیقت از همه بیشتر سوال بر انگیز است که فردی در نزدیکی مستقیم محل  اداره پلیس دستگیر شده ولی از موقع دستگیری تا احضار اورژانس 40 دقیقه گذشت.

حقوقدان جیسون داونز سپس گفت:

اداره پلیس بویژه افسران باید پاسخ این پرسش را بدهد. یک پرسش دیگر هم هست که  به دادن جواب نیازمند است. کمیسر پلیس ادعا کرده که فردی می خواست که به او اسپری بیاورند. چرا کمک فوری پزشکی به او رسانده نشد؟ بایستی کمک پزشکی بی درنگی به او رسانده می شد. چرا وقت زیادی تلف شد؟

این فاجعه موجب انزجار بالای اهالی بالتیمور شد زیرا فردی بطور غیرقانونی دستگیر شد و دستخوش رفتار خشنی گردید. ظاهرا این اولین مورد این نوع نیست.

وکیل داونز این را تایید کرده گفت:

وضع همین است. مدت ها میان اهالی بالتیمور و پلیس بی اعتمادی هست. هلاکت فردی گری جواب این پرسش را می دهد که چرا جوان های سیاه پوست همینکه افراد حافظ قانون را ببینند رو به فرار می گذارند و  اگر شما فرار نکردید ممکن است  دستخوش آزار پلیس شوید.

مرتبط:

آمریکا جنگنده های اف ـ 35 به اسرائیل تحویل می دهد
بازنگری روابط آمریکا و روسیه نخواهد بود
بازگشت 108 شی باستانی از آمریکا به ایران
سپاسگذاری لوکاشویچ از RT به خاطر کمک در خروج اتباع آمریکا از یمن
بازگردانده شدن 108 شی تاریخی با ارزش از آمریکا به ایران
مقررات ارسال کامنتبحث و مناظره
کامنت از طریق فیسبوککامنت از طریق اسپوتنیک