22:51 20 اکتبر 2021
روسیه
دریافت لینک کوتاه
0 482

حسین امیرعبداللهیان وزیر امور خارجه ایران برای دیدار و گفتگو با سرگی لاوروف همتای روس خود در راس هیئتی عازم مسکو شد.

به گزارش اسپوتنیک، سفارت ایران در مسکو اعلام کرد، وزیر خارجه ایران امروز در اولین سفر رسمی خود در کسوت وزیر امور خارجه در راس هیاتی بلند پایه وارد مسکو خواهد شد. در این سفر که بنا به دعوت رسمی سرگی لاورف، وزیر امورخارجه فدراسیون روسیه، انجام می گردد و اولین دیدار وی از مسکو پس از عضویت دائم ایران در سازمان همکاری شانگهای است، علاوه بر موضوعات دو جانبه، در خصوص آخرین تحولات منطقه ای و بین المللی با همتای روس خود تبادل نظر و رایزنی خواهد نمود.


سفارت ایران در مسکو همچنین نوشت: "این دیدار در مقطع کنونی با توجه به تحولات اخیر در منطقه قفقاز و همچنین افغانستان، مهم ارزیابی می گردد، زیرا تجربه نشان داده که رایزنی ها و تعاملات تهران و مسکو به برقراری امنیت و ثبات در منطقه کمک کرده است. بدون شک، حضور وزیر امورخارجه جمهوری اسلامی ایران در مسکو با عنایت به سیاست نگاه به شرق ایران، حامل این پیام برای دنیا است که دو كشور ایران و روسيه برای توسعه مناسبات فيمابين در همه زمینه‌ها از اراده جدی برخوردار هستند."
روز گذشته وزرات امور خارجه روسیه طی بیانیه ای اعلام کرد که سرگی لاوروف و حسین امیرعبداللهیان وزرای خارجه روسیه و ایران روز چهارشنبه ششم اکتبر در مسکو دیدار و گفت و گو خواهند داشت.
بنا براعلام وزارت خارجه روسیه، در این دیدار قرار است میان این دو مقام روس و ایرانی، وضعیت افغانستان، تحولات و اوضاع منطقه خزر، قفقاز جنوبی، خلیج فارس، یمن، لبنان و حل و فصل مسائل خاورمیانه گفت و گو کنند.

مرتبط:

گزارش توئیتری خطیب‌زاده از برنامه امیر‌عبداللهیان در سومین روز نشست مجمع عمومی سازمان ملل
امیر عبداللهیان: مذاکرات بی نتیجه برای ملت ایران را مفید نمی دانیم
امیر عبداللهیان: در حال بررسی‌ برای بازگشت به مذاکرات وین هستیم
مقررات ارسال کامنتبحث و مناظره
کامنت از طریق اسپوتنیککامنت از طریق فیسبوک