14:24 27 اکتبر 2021
روسیه
دریافت لینک کوتاه
0 291

سرگئی اورژومتسف طراح ارشد شرکت روسی کلاشنیکوف اعلام کرد سلاح جدیدی در روسیه در حال ساخت است که از شبکه عصبی استفاده خواهد کرد.

به گزارش اسپوتنیک، وی گفت: "ما قبلاً عناصر جداگانه این  سیستم را ایجاد کرده ایم. ما آنها را برای اولین بار ، از جمله به وزیر دفاع فدراسیون روسیه در چارچوب یک نمایش بسته در همایش بین المللی فناوری نظامی آرمیا -2021 نشان دادیم که  اخیراً در کوبینکا (منطقه ای در حومه مسکو) برگزار شد."

اینها مجتمع هایی با عناصر هوش مصنوعی هستند که در حال حاضر فرآیندهای شناسایی، ردیابی و همراهی هدف و همچنین شلیک را تقریباً به طور کامل خودکار می کند.

این شرکت به وزارت دفاع پیشنهاد می کند که پایگاه تحقیقات علمی، طراحی و آزمایشات را دایر  کند تا ساخت این نمونه به سطح نمونه های تولید انبوه رسانده شود.

طراح ارشد شرکت روسی کلاشنیکوف   توضیح داد که تفنگ جدید باید احتمال و سرعت برخورد با اهداف را افزایش دهد. این امر مستلزم ادغام دستگاههای مختلف نوری و الکترونیکی در یک سیستم واحد با خود سلاح است. این امر نه تنها در هدف گیری و محاسبه تصحیحات در آن کمک می کن دبلکه زمان بهینه برای شلیک را نیز انتخاب می کند.

اورژومتسف گفت: "به عبارت دیگر ، فناوری های مدرن امکان شلیک با تفنگ جدید را در زمانی فراهم می کند که در آن تخریب هدفی که در محدوده خاصی تحت شرایط هواشناسی و شرایط دیگر قرار دارد، تضمین شود. ضمناً از تیرانداز فقط طلب می شود با فشار دادن ماشه به سمت این هدف شلیک کنید. "

وی  در پایان گفت شخص از نظر جسمی و فیزیکی قادر به دیدن برخی از اهداف در شب یا در هوای بد نیست و شبکه های عصبی آموزش دیده برای حل این مسئله طراحی شده است.

برچسب:
تکنولوژی نظامی
مقررات ارسال کامنتبحث و مناظره
کامنت از طریق اسپوتنیککامنت از طریق فیسبوک