06:20 24 اکتبر 2021
روسیه
دریافت لینک کوتاه
0 202

معاون نخست وزیر روسیه اذعان کرد: آزمایشات دولتی به تازگی به پایان رسیده و اولین تحویل این سامانه به نیروهای مسلح آغاز شده است.

به گزارش اسپوتنیک، یوری بوریسوف معاون نخست وزیر روسیه، در بیانیه ای در حاشیه انجمن نفت و گاز تیومن گفت: آزمایش های دولتی سیستم موشکی ضدهوایی اس-۵۰۰ پرومتئوس به پایان رسیده است و نیروهای روسی دریافت اولین نمونه از این سلاح ها را آغاز کرده اند.

نماینده گفت: آزمایشات دولتی به تازگی به پایان رسیده و اولین تحویل این مجموعه آغاز شده است و این هنوز در محدوده کاملی نیست که "آلماز-آنتیم" باید به درخواست مشتری بسازد؛ اینها پیکربندی هایی از مجموعه ترکیب مورد توافق هستند.

بوریسوف اولین خریدار احتمالی اس-۵۰۰ را "پرومتهوس" نامید.

به گفته وی، هند می تواند یکی از خریداران شود. اما هنوز هیچ توافقی در برنامه های عملی وجود ندارد و این یک شیوه معمول است: تا زمانی که نیروهای مسلح بومی خود را اشباع نکنیم، به خارج از کشور نمی فروشیم.

در ژوئن، نشریه ایزوستیا با استناد به منابع وزارت دفاع روسیه گزارش داد که اس-۵۰۰ پرومتئوس مهمات ویژه ای را که برای نابودی کلاهک های موشک بالستیک دشمن طراحی شده است دریافت می کند.

در ماه مه، مجله نشنال اینترست اظهار داشت که اس-۵۰۰ پرومتئوس روسی قادر است نسل پنجم جنگنده های اف-۲۲ رپتور و اف-۳۵ لایتنینگ ۲ آمریکایی را شناسایی و مورد هدف قرار دهد.

برچسب:
تکنولوژی نظامی
مقررات ارسال کامنتبحث و مناظره
کامنت از طریق اسپوتنیککامنت از طریق فیسبوک