12:34 27 اکتبر 2021
روسیه
دریافت لینک کوتاه
0 50

ماریا زاخارووا، سخنگوی وزارت امور خارجه روسیه در سخنانی اعلام نمود که مسکو نگران نفوذ تروریست ها از افغانستان به آسیای مرکزی تحت پوشش شعار های بشر دوستانه و درخواست کمک به پناهندگان است.

به گزارش اسپوتنیک، سخنگوی وزارت امور خارجه روسیه زاخارووا در خصوص بحران افغانستان و احتمال تاثیر ان بر اسیای مرکزی گفت: "در ارتباط با وضعیت مهاجرت در اطراف افغانستان، نگرانی ناشی از احتمال نفوذ عناصر تروریستی و افراطی به خاک کشورهای همسایه افغانستان، به ویژه آسیای مرکزی، تحت پوشش شعارهای بشردوستانه و درخواست کمک به پناهندگان وجود دارد."

زاخارووا در ادامه گفت که مسکو نگران نفوذ تروریست ها از افغانستان به آسیای میانه به بهانه شعارهای بشردوستانه است.

ماریا زاخارووا سخنگوی وزارت امور خارجه روسیه گفت که سرگی لاوروف وزیر امور خارجه روسیه امروز پنجشنبه در شهر دوشنبه با شاه محمود قریشی وزیر امور خارجه پاکستان دیدار می کند، طرفین در مورد افغانستان هم گفتگو خواهند کرد.
ماریا زاخارووا در کنفرانس خبری اظهار داشت: "برنامه ریزی شده است که با وزیر امور خارجه پاکستان دیدار و گفتگو شود. تمرکز در این گفتگو بر (موضوع) افغانستان و هماهنگی بیشتر تلاشها از جمله در چارچوب تروئیکای گسترش یافته روسیه، ایالات متحده، چین و پاکستان به منظور اطمینان از ثبات و امنیت در افغانستان و کل منطقه می باشد".

مرتبط:

بازگشت کارکنان زن فرودگاه کابل به سرکارشان با حجاب اسلامی
گردش و تفریح طالبان در پارکی در کابل
اولین پرواز از ایران به کابل پس از به قدرت رسیدن طالبان در افغانستان
مقررات ارسال کامنتبحث و مناظره
کامنت از طریق اسپوتنیککامنت از طریق فیسبوک