12:06 22 سپتامبر 2021
روسیه
دریافت لینک کوتاه
0 70

ماریا زاخارووا، سخنگوی وزارت امور خارجه روسیه گفت، مسکو‌ در حال بررسی امکان تحویل کمک های بشردوستانه روسیه به کابل است.

به گزارش اسپوتنیک، سخنگوی وزارت امور خارجه روسیه در سخنان خود اعلام نمود که مسکو‌ در حال بررسی امکان تحویل کمک های بشردوستانه روسیه به کابل است.


زاخارووا گفت: "در این خصوص ما از جامعه بین المللی می خواهیم تا اقدامات موثری را برای جلوگیری از بحران انسانی در افغانستان انجام دهند. ما به نوبه خود در حال بررسی امکان انتقال کمک های بشردوستانه روسیه به کابل هستیم."

از سوی دیگر در ادامه زاخاوروا گفت که مسکو شاهد سیگنال های مقامات جدید افغانستان برای برقراری تماس های خارجی است.

در تاریخ 31 اوت، سربازان ارتش آمریکا فرودگاه کابل را ترک کرده  و به حضور نظامیان آمریکایی در این کشور پایان دادند. فرودگاه پایتخت تحت کنترل طالبان (در روسیه گروه تروریستی و ممنوعه اعلام شده) در آمد. سخنگوی طالبان ذبیح الله مجاهد در این رابطه گفت که ایالات شکست خورده و به اهداف خود در افغانستان نرسیده است.

شبه نظامیان طالبان تقریباً کل خاک افغانستان را تصرف کرده و تنها ولایتی که تحت کنترل آنها نیست پنجشیر است. احمد مسعود ، رهبر جبهه مقاومت افغانستان در پنجشیر گفت که در صورت ایجاد حکومت فراگیر و احترام به حقوق شهروندی ، مبارزه با طالبان پایان می یابد. در همان زمان ، رایزنی ها در مورد تشکیل دولت جدید در افغانستان به پایان رسیده  و اعضای طالبان سمت های کلیدی را در این دولت به دست خود گرفته اند.

مرتبط:

روسیه در حال بررسی امکان انتقال کمک های بشردوستانه به کابل است
درخواست کابل از روسیه، چین و هند برای کمک در مبارزه با تروریسم
پیام تسلیت سفیر ایران در روسیه در پی وقوع حادثه تروریستی در کابل
مقررات ارسال کامنتبحث و مناظره
کامنت از طریق اسپوتنیککامنت از طریق فیسبوک