14:51 18 سپتامبر 2021
روسیه
دریافت لینک کوتاه
0 190

فیزیکدانان روسیه همراه همکاران خود از چین، آلمان و استرالیا ساختار «متا – اتم»ی را ساختند که قادر است در درون خود انرژی تولید کند.

به گزارش اسپوتنیک، فیزیکدانان روسیه همراه همکاران خود از چین، آلمان و استرالیا ساختار «متا – اتم»ی را ساختند که قادر است در درون خود انرژی تولید کند و آن را در محیط اطراف خود پخش نکند.

مقاله دانشمندان در مجله Physical Review Letters به چاپ رسیده است. اصل و اساس «متا – اتم» را تأثیر «اناپولی» (دوقطبی حلقوی) تشکیل می دهد یعنی پیکربندی‌ای که در آن جریان های الکترونیکی در سطح «توروس» در امتداد نصف النهار آن گردش می کند.

امواجی که جریان های الکترونیکی پخش می کنند، از نظر دامنه یکسان هستند ولی از نظر فاز متضاد و یکدیگر را در فضای دورتر از پیرامون منبع پخش امواج از بین می برند.

دانشمندان در حال بررسی دو نوع ساختار هستند که امواج را به محیط اطراف پخش نکنند. آنها به این فرض رسیدند که بر اساس این کارایی می توان « متا –اتم»ی را ساخت که انرژی را به محیط دورتر پخش نمی کند و آن را در محیط نزدیک به منبع خود، متمرکز می سازند.

از این دو ساختار می توان به اشکال متفاوت وابسته به نوع میدان الکتریکی و یا مغناطیسی استفاده کرد. از منابع غیرپرتویی می توان به عنوان وسیله انتقال بی سیم انرژی و شارژ بی سیم وسایل و گیرنده ها استفاده کرد.

مقررات ارسال کامنتبحث و مناظره
کامنت از طریق اسپوتنیککامنت از طریق فیسبوک