11:18 22 سپتامبر 2021
روسیه
دریافت لینک کوتاه
0 80

دانشمندان روس یک شناور بدون سرنشین هواشناسی را برای نیروی دریایی روسیه ساخته اند که با نیروی امواج حرکت کرده، عملاً انرژی مصرف نمی کند و مدت کار مستقل و خودکفای آن شش ماه است.

به گزارش اسپوتنیک، این مطلب را الکسی بلینکوف ، نماینده دانشگاه دریانوردی سن پترزبورگ (Gosmortekhuniversity of Petersburg) ، موسسه سازنده این شناور بدون سرنشین اعلام کرد.

دستگاه جدید در غرفه نیروی دریایی روسیه در همایش آرمیا-2021 (Army -2021) ارائه شد.

الکسی بلینکوف گفت "این  ربات سطحی یک گلایدر شناور موجی با الگوی حرکتی غیر متعارف بوده و با انرژی امواج کار می کند. سیستم بالدار آن  در عمق آب حرکت کرده و کل ساختار متصل به آن را با طناب کابلی می کشد. موج به بالا و پایین حرکت کرده و نیروی حرکت به جلو در سیستم بالدار شکل می گیرد".

وی خاطرنشان کرد که دستگاه می تواند در هر جهت موج - مایل، عرضی یا طولی حرکت کند. در صورت عدم وجود امواج یا ناکافی بودن آنها که اجازه حرکت نمی ده ، باتری خورشیدی و موتورهای کمکی در دستگاه به کار می افتند.

نماینده موسسه سازنده می افزاید: "وظیفه اصلی گلایدر و هواشناسی یعنی اندازه گیری دما، فشار، شوری آب و جهت باد - پارامترهای مهم برای استفاده از تسلیحات و عملیات ناو گروه ها است ."

وی تاکید کرد که این دستگاه تقریباً در هر زمان قادر به کار خودکار و خود کفا  است.

وی گفت: "با این حال ، این پارامتر به شش ماه محدود می شود زیرا با حضور بیشتر در دریا مشکل رشد جلبک و تشکیل رسوب نمکی در سطح آن وجود دارد."

بلینکوف توضیح داد که این دستگاه می تواند جایگزین شناورهای سنتی پرتاب شده به آب از کشتی شود.

نماینده موسسه سازنده می گوید: "گلایدر شناور ما می تواند در یک نقطه معین با سرعت حداکثر دو گره در یک مسیر مشخص و مققر تا مدت شش ماه بچرخد."

 

برچسب:
تکنولوژی نظامی
مقررات ارسال کامنتبحث و مناظره
کامنت از طریق اسپوتنیککامنت از طریق فیسبوک