20:51 22 سپتامبر 2021
روسیه
دریافت لینک کوتاه
0 90

روابط عمومی سرویس فدرال امنیت روسیه (FSB) اطلاع داد نیروهای امنیتی در مسکو و تعدادی دیگر از مناطق فدراسیون روسیه 31 عضو سازمان تروریستی "کتیبه توحید والجهاد" (گروهک ممنوعه در روسیه) را که به استخدام اعضای جدید و اعزام آنها به سوریه می پرداختند، بازداشت کردند.

به گزارش اسپوتنیک، در اطلاعیه منتشره آمده است:"FSB فدراسیون روسیه  با همکاری وزارت کشور و سرویس فدرال گارد ملی فدراسیون روسیه، در چارچوب عملیات ویژه در شهرهای مسکو ، نووسیبیرسک ، یاکوتسک ، کراسنویارسک ، شهر کانسک استان  کراسنویارسک و روستای پروکودسکویه در استان نووسیبیرسک ، فعالیتهای ساختار بین منطقه ای سازمان تروریستی"کتیبه توحید والجهاد"  را سرکوب کرده و 31 نفر از سرکردگان و اعضای این سازمان را بازداشت شدند.

به گفته مقامات امنیتی روسیه ، اعضای این هسته به استخدام اعضای جدید پرداخته و نیروهایی را به مناطق عملیات جنگی اعزام کرده ، تروریست ها را در سوریه تامین مالی کرده و همچنین دیگر جرایم تروریستی را مرتکب شده اند.

خاطرنشان می شود که در حین دستگیری ، ادبیات مذهبی ممنوع  مطالب ویدئویی تبلیغاتی سازمان تروریستی "کتیبه توحید والجهاد"  و همچنین وسایل ارتباطی، رسانه های الکترونیکی و کارت های بانکی ضبط شد. افزوده می شود که بازپرسان علیه دستگیر شدگان پرونده های جنایی تشکیل داده و عملیات تحقیقاتی وپیگردی  و دیگر اقدامات قضایی ادامه دارد.

مقررات ارسال کامنتبحث و مناظره
کامنت از طریق اسپوتنیککامنت از طریق فیسبوک