21:35 21 سپتامبر 2021
روسیه
دریافت لینک کوتاه
0 161

کارشناس: برتری در عرصه هوافضا، تضمین اجرای موفق عملیات نظامی است.

به گزارش اسپوتنیک، سرهنگ ولادیمیر زارودنیتسکی رئیس آکادمی ستاد کل نیروهای مسلح فدراسیون روسیه اظهار داشت که در روسیه جدیدترین موشک هایپرسونیک دوربرد «ایکس -95 » را خواهند ساخت. وی متذکر شد که برتری در عرصه هوافضا، تضمین اجرای موفق عملیات نظامی است.

وی در ادامه افزود: «جنگنده ها و موشک ها دستیابی به برتری در این عرصه را ممکن خواهند کرد. بدین منظور، در روسیه بمب افکن موشک بر «تو-160 ام»، مجتمع موشکی هایپرسونیک « کینژال»، اسلحه مافوق دقیق هواپایه دوربرد و از جمله موشک های هایپرسونیک « ایکس -95» طراحی و ساخته می شوند.

افزون بر آن برای بخش هوافضا، پهپادهای مختلف، ایستگاه های رادار برای رهگیری فراسوی افق، سیستم های موشکی و دیگر جنگ‌افزارهای جدید ساخته می شوند.

موشک جدید هایپرسونیک دوربرد، برای استفاده در ترکیب بمب افکن مدرنیزه شده « تو-22 ام3ام» درنظر گرفته شده است. از این نوع موشک در بمب‌افکن «تو-160 ام» که مدرنیزه شده است نیز استفاده خواهد شد. نمونه های آزمایشی سلاح جدید از بمب افکن ها آزمایش شده‌اند».

​پیشتر اعلام شده بود که روسیه جنگنده «سو-57» را ساخته است که با کمک چشم و صدا هدایت می شود. هم اکنون این سیستم در روی زمین آزمایش می شود، اما کارش در هوا بمراتب دشوارتر است.

برچسب:
تکنولوژی نظامی
مقررات ارسال کامنتبحث و مناظره
کامنت از طریق اسپوتنیککامنت از طریق فیسبوک