03:18 29 ژوئیه 2021
روسیه
دریافت لینک کوتاه
0 121

سرگی لاوروف وزیر امور خارجه روسیه، امروز جمعه، اظهار داشت که مذاکرات احیای برجام پیشرفت چشمگیری داشته و موارد زیادی هم توافق شده است.

به گزارش اسپوتنیک، سرگی لاوروف وزیر امور خارجه روسیه گفت که بر اساس ارزیابی های موجود، مذاکرات برجام پیشرفت قابل توجهی داشته و خیلی از موارد توافق شده است، "اما هنوز نه در همه موارد".


وزیر خارجه روسیه در رابطه با موانع احیای توافق گفت:" به احتمال زیاد، مسئله اساسی این است- از آنجا که آمریکا به صورت یکجانبه از توافق خارج شده و به طور فاحشی قطعنامه شورای امنیت سازمان ملل را نقض کرد، پس بازگشت آمریکا به برجام باید به معنای بازگشت کامل به تمامی تعهدات باشد."
وزیر امور خارجه روسیه خاطرنشان شد که حتی پس از خروج آمریکا از توافق برجام، ایران مدت زیادی به اجرای تعهداتش ادامه داد، و بارها اعلام کرد که در صورت احیای توافق به شکل قبلی، تهران آماده بازگشت به تعهداتش است.
لاوروف تصریح کرد:" به نطر من رویکرد بسیار عادلانه این است- احیای کامل توافق، آن چیزی که قبلا توسط شورای امنیت امضا و تائید شده است."
وی در ادامه افزود:" شرکای غربی ما در این مذاکرات به هر طریق ممکن تلاش می کنند از اوضاع پیرامون برجام استفاده کنند تا توافق را تغییر دهند و تعهدات جدید به ایران تحمیل کند".

مرتبط:

لاوروف: غرب در تلاش است از اوضاع برجام استفاده کند تا توافق را به شکل تغییر یافته به ایران تحمیل کند
لاوروف: روسیه به زودی یک نسخه به روز شده از مفهوم امنیت در خلیج فارس را ارائه می دهد
لاوروف: روسیه دچار بلندپروازی های ابرقدرتی نیست
مقررات ارسال کامنتبحث و مناظره
کامنت از طریق اسپوتنیککامنت از طریق فیسبوک