17:47 29 ژوئیه 2021
روسیه
دریافت لینک کوتاه
0 150

فوربس می نویسد که هواپیماهای میگ -31 که به سوریه منتقل می شوند، می توانند کشتی های انگلیسی را در مدیترانه تهدید کنند و آتش هشدار ارتش روسیه به سمت ناوشکن Defender را می توان "نشانه شومی" دانست.

به گزارش اسپوتنیک، نویسنده مجله تخصصی فوربس، راب لی می نویسد: "من فکر می کنم که اکنون، پس از حادثه ناوشکن Defender ، احتمال اینکه روسیه آمادگی تهاجمی بیشتری نسبت به ناو هواپیمابر انگلیس کوئین داشته باشد و احتمالاً حملات ناو هواپیمابر را شبیه سازی می کند، بیشتر است."

از سوی دیگر، هواپیماهای MiG-31K با موشک های مافوق صوت داگر به دلیل سرعت و برد موشک ها، یک نیروی ضربتی ضد کشتی بالقوه قدرتمند را نشان می دهند. با این حال، همانطور که نویسنده مقاله اشاره کرد، ممکن است انتقال هواپیماهای روسی به پایگاه هوایی سوریه تنها یکی از مراحل آزمایش این سلاح باشد.

روز چهارشنبه ، وزارت دفاع روسیه اعلام کرد که ناوشکن انگلیسی Defender از مرزهای روسیه در نزدیکی کیپ فیولنت (کریمه) عبور کرد. کشتی مرزی روسیه پس از هشدارهای مکرر به ناوشکن انگلیس هشدار داد. همانطور که نماینده وزارت امور خارجه روسیه ماریا زاخاروا گفته است، رفتار انگلیس را یک تحریک می داند.

گروه حمل و نقل انگلیس با ناوشکن Queen Elizabeth در دریای مدیترانه در جنوب قبرس و در مجاورت منطقه تمرین روسیه واقع شده است. ناو هواپیمابر انگلیس قرار است تا 30 ژوئن در حالت آماده باش قرار گرفته است.

مرتبط:

ناوشکن آمریکایی وارد دریای سیاه شد
ناوشکن آمریکایی USS Ross وارد دریای سیاه می شود
برنده نبرد جنگنده‌ روسی و ناوشکن انگلیسی مشخص شد
مقررات ارسال کامنتبحث و مناظره
کامنت از طریق اسپوتنیککامنت از طریق فیسبوک