06:49 25 ژوئیه 2021
روسیه
دریافت لینک کوتاه
0 40

ولادیمیر پوتین، رئیس جمهور روسیه دستور داد تا از واکسیناسیون خارجی هایی که در روسیه حضور دارند، علیه کووید-19 اطمینان حاصل شود.

به گزارش اسپوتنیک، ولادیمیر پوتین، رئیس جمهور روسیه به کابینه وزیران دستور داد تا 30 ژوئن اقدامات مربوط به حصول اطمینان از واكسیناسیون علیه ویروس كرونا بر اساس بازپرداخت برای خارجیان در روسیه را گزارش كند و تا 15 ژوئیه واکسیناسیون مهاجران خارجی را سازماندهی کند و منابع مالی فعالیت های مربوطه را مشخص نماید.

بر این اساس برای تامین پیشگیری از شیوع عفونت کووید-19 به دولت و مقامات اجرایی منطقه دستور داده شد تا با تعیین منابع مالی، واکسیناسیون شهروندان خارجی و افراد بی تابعیتی که در فدراسیون روسیه حضور دارند سازماندهی شود.

پیش از این نیز پوتین گفته بود که شهروندان خارجی می توانند به عنوان بخشی از برنامه گردشگری واکسن، با واکسن های ساخت روسیه واکسینه شوند. وی خاطرنشان کرد: صنعت داروسازی داخلی آماده افزایش تولید بیشنر واکسن است.

رئیس جمهور افزود: ما نه تنها نیازهای خود را كاملاً برآورده می كنیم ، بلكه می توانیم به خارجی ها نیز کمک کنیم تا به روسیه بیایند و در اینجا واكسن بزنند. رئیس دولت خاطرنشان کرد که واکسیناسیون برای شهروندان روسیه به صورت رایگان باقی می ماند.

مرتبط:

آغاز کارآزمایی بالینی واکسن ضد کرونای ایرانی «نورا»+ ویدئو
وزیر بهداشت ایران: در ماه های آینده کمبود واکسن نداریم
فرمانده سپاه: واکسن کرونا در اختیار کشور‌های فقیر قرار می دهیم
مقررات ارسال کامنتبحث و مناظره
کامنت از طریق اسپوتنیککامنت از طریق فیسبوک