05:56 17 سپتامبر 2021
روسیه
دریافت لینک کوتاه
0 70

ولادیمیر پوتین در دیدار خود با جو بایدن: مواردی وجود دارد که نیاز به همگام سازی ساعت ها، تعیین موقعیت ها برای حل موثر مسائل دارد.

به گزارش اسپوتنیک، ولادیمیر پوتین رئیس جمهور روسیه، در مصاحبه با شبکه تلویزیونی ان.بی.سی آمریکا گفت، که روابط بین ایالات متحده و فدراسیون روسیه به پایین ترین سطح خود در سال های اخیر رسیده است.

از رهبر روسیه سوال شد كه آیا تعجب آور است كه جو بایدن رئیس جمهور آمریكا، بدون مطرح كردن هیچ پیش شرطی خواستار دیدار شده است؟ "روابط دو جانبه ما در سال های اخیر به پایین ترین سطح کاهش یافته است، اما هنوز مواردی وجود دارد که نیاز به همگام سازی ساعت ها، تعیین برخی مواضع متقابل دارد، به طوری که مسائل مورد علاقه متقابل به طور موثرتری در جهت منافع ایالات متحده و روسیه حل می شود. بنابراین، در اینجا هیچ چیز غیر عادی وجود ندارد".

به گفته رئیس جمهور روسیه، دیر یا زود قرار بود ملاقات بین رهبران روسیه و ایالات متحده برگزار شود. "در حقیقت، با وجود چنین سخنان به ظاهر تند، ما انتظار چنین پیشنهادهایی را داشتیم، زیرا دستور کار سیاسی داخلی در ایالات متحده فرصتی به ما نمی داد تا روابط را در سطح قابل قبول بازیابی کنیم. باید دیر یا زود برگزار می شد".

وی افزود که رهبری روسیه از تصمیم بایدن برای تمدید پیمان استارت حمایت کرد. "خوب، رئیس جمهور بایدن چنین ابتکاری را انجام داد. پیش از آن، همانطور که می دانید وی از تمدید پیمان استارت شروع کرد، که نمی تواند با پشتیبانی ما روبرو شود، زیرا ما معتقدیم که این پیمان در زمینه بازدارندگی سلاح های تهاجمی استراتژیک به اندازه کافی توسعه یافته است، منافع ما را برآورده می کند - هر دو طرف روسی و آمریکایی ... بنابراین، چنین پیشنهادی کاملاً مورد انتظار بود".

دیدار روسای جمهور فدراسیون روسیه و ایالات متحده ولادیمیر پوتین و جو بایدن، در ژنو سوئیس در ۱۶ ژوئن برگزار خواهد شد.

کرملین اعلام کرد: با توجه به اینکه احتمال اختلاف نظر بسیار زیاد است، انتظار موفقیت در اجلاس را ندارد. فرض بر این است که پوتین و بایدن درباره مسائل امنیت استراتژیک، مهار تسلیحات، اوکراین و مسائل همکاری دوجانبه گفتگو خواهند کرد.

این اولین نشست حضوری رهبران کشورها از زمان روی کار آمدن بایدن در ژانویه امسال است.

مقررات ارسال کامنتبحث و مناظره
کامنت از طریق اسپوتنیککامنت از طریق فیسبوک