13:35 24 ژوئن 2021
روسیه
دریافت لینک کوتاه
0 261

رئیس جمهور روسیه به رئیس سازمان اطلاعات مخفی انگلیس توصیه کرد که تلاش نکن روابط روسیه و بریتانیا را از آنچه هست بدتر کنی.

به گزارش اسپوتنیک، ولادیمیر پوتین، رئیس جمهور روسیه به ریچارد مور، رئیس سازمان اطلاعات مخفی بریتانیا درخصوص اظهارات ضد روسی وی هشدار داد.

به نوشته پایگاه اینترنتی شبکه "اسکای نیوز"، ولادیمیر پوتین با اشاره به اینکه مور از اواخر سال گذشته میلادی در این مقام منصوب شده است، گفت: احتمالاً او در ارزیابی‌های خود [درباره روسیه] تجدیدنظر خواهد کرد.

رئیس جمهور روسیه در ادامه به ریچارد مور توصیه کرد: سرت به زندگی خودت باشد و تلاش نکن روابط روسیه و بریتانیا را از آنچه هست بدتر کنی.

ریچارد مور اخیراً در مصاحبه با یک رسانه انگلیسی ادعاها در خصوص حمله شیمیایی در منطقه سالزبری انگلیس و انفجارهای سال ۲۰۱۴ در جمهوری چک را تکرار و روسیه را مقصر آن‌ها دانست.

در سال ۲۰۱۸، «سرگئی اسکریپال» یک جاسوس دوجانبه و دخترش در شهر سالزبری انگلیس با ماده‌ای شیمیایی به نام «نوویچوک» ترور شدند. انگلیس مقصر این ترور را روسیه عنوان کرد، اما مقامات مسکو این اتهام را رد کردند و آن را ادعایی فاقد شواهد دانست.

از سوی دیگر به دنبال اتهام زنی دولت جمهوری چک به روسیه درباره دو انفجار در انبار مهماتی وربتیس که دو کشته هم بر جا گذاشت، این دولت از تصمیم خود برای اخراج ۱۸ دیپلمات روس خبر داد. روسیه اقدام این کشور در اخراج ۱۸ دیپلمات خود را با اخراج ۲۰ دیپلمات جمهوری چک پاسخ داد و آمریکا را به دست داشتن در این اتهام زنی جمهوری چک و گردانندگی اقدام ضد روسی متهم کرد.

"میلوش زِمان" رئیس جمهور چک چندی پیش اذعان کرد، شواهدی از دست داشتن عوامل روس در انفجار دو پایگاه نظامی این کشور وجود ندارد و هشدار داد مردم نباید دچار هیجان شوند و باید منتظر تکمیل شدن تحقیقات و نتایج آن ماند.

مرتبط:

نظر آمریکایی ها: پوتین بایدن را می خورد
پوتین مهمترین درسی که کرونا به بشریت داد را نام برد
پوتین: درگیری اسرائیل و فلسطین باید از منظر تاریخی حل شود
مقررات ارسال کامنتبحث و مناظره
کامنت از طریق اسپوتنیککامنت از طریق فیسبوک