18:12 21 ژوئن 2021
روسیه
دریافت لینک کوتاه
0 410

میخائیل اولیانوف، نماینده دائمی فدراسیون روسیه در سازمان های بین المللی در وین، گفت که شرکت کنندگان در برجام روز سه شنبه با هیئت آمریکایی بدون حضور ایران دیدار کردند.

به گزارش اسپوتنیک، اولیانوف نماینده دائم فدراسیون روسیه در سازمان های بین المللی گفت: "بین جلسات رسمی کمیسیون مشترک برجام، شرکت کنندگان در مذاکرات وین در مورد احیای توافق هسته ای جلسات غیر رسمی متعددی را در قالب های مختلف برگزار می کنند. به عنوان مثال امشب جلسه ای با هیئت آمریکایی (بدون ایران) برگزار شد ".

روز دوشنبه، نماینده دائمی گزارش جلسه هیئت های روسی و آمریکایی و همچنین جلسه جداگانه ای از مدیران سیاسی روسیه، فرانسه، آلمان و انگلیس در وین برگزارشد.

پیش از این در خبرها آمدهبود که وزارت امور خارجه فرانسه اعلام کرد که معتقدند که شرکت کنندگان در مذاکرات حول توافق هسته ای ایران پیشرفت هایی را بدست آورده اند اما در برخی موارد اختلاف نظر وجود دارد. پیش از این در خبرها آمده بود که، چندین هفته است که نشست های حضوری کمیسیون مشترک برجام در وین برگزار می شود. در این راستا دو کارگروه برای بررسی لغو تحریم‌های آمریکا علیه ایران و تعهدات هسته‌ای ایران و یک کارگروه دیگر نیز برای برای تمهیدات اجرایی تشکیل شده است.

 

مرتبط:

آیا برجام احیا خواهد شد؟
اتحادیه اروپا خواستار تسریع احیای برجام شد
تهران: بازگشت ایالات متحده به برجام صد در صد به خود آمریکا بستگی دارد
مقررات ارسال کامنتبحث و مناظره
کامنت از طریق اسپوتنیککامنت از طریق فیسبوک