14:58 23 سپتامبر 2021
روسیه
دریافت لینک کوتاه
0 80

پس از رژه روز پیروزی، ولادیمیر پوتین، رئیس جمهور روسیه به همراه امامعلی رحمان رئیس جمهور تاجیکستان که در مسکو به سر می برد، با گذاشتن دسته گل بر سر مزار سرباز گمنام نزدیک دیوار کرملین، یاد و خاطره سربازان کشته شده در جنگ را گرامی داشتند.

به گزارش اسپوتنیک، به طور سنتی، پس از رژه، رئیس جمهور روسیه از میدان به سمت باغ الكساندر قدم می زند، جایی كه سربازان هنگ ریاست جمهوری در طول مراسم از طرف رئیس دولت در کنار شعله ابدی تاج گلی را قرار داده اند.

خاکستر یک سرباز ناشناخته اتحاد جماهیر شوروی از یک گور دسته جمعی در منطقه مسکو در یک مراسم رسمی به باغ الکساندر در سال 1966 منتقل شد و دوباره به خاک سپرده شد. سال بعد، یک یادبود در اینجا افتتاح شد، که عنصر اصلی آن شعله ابدی و همچنین اسامی شهرهای قهرمان: لنینگراد، کیف، مینسک، استالینگراد، سواستوپل، اودسا، کرچ، نووروسییسک، قلعه برست، تولا، مورمانسک و اسمولنسک بود.

رژه نظامی اصلی به مناسبت 76 مین سالگرد پیروزی در جنگ جهانی دوم روز یکشنبه در پایتخت روسیه با حضور از 12 هزار پرسنل نظامی و شرکت بیش از 190 واحد فناوری و تجهیزات نظامی و 76 بالگرد و هواپیما در حال برگزاری است.

مرتبط:

پوتین: روز پیروزی برای روسیه همیشه مقدس است
ستونی از تجهیزات نظامی از میدان سرخ در رژه پیروزی عبور می کنند+ویدیو و عکس
هواپیماها و بالگردها در زمان رژه بر فراز میدان سرخ پرواز کردند
مقررات ارسال کامنتبحث و مناظره
کامنت از طریق اسپوتنیککامنت از طریق فیسبوک