15:41 13 ژوئن 2021
روسیه
دریافت لینک کوتاه
0 51

واکسن کرونای تک دوزی "اسپوتنیک لایت" (واکسن سبک شده برای جلوگیری از ابتلا به کرونا) در روسیه به ثبت رسید، اثربخشی آن 79.4 درصد است که این رقم از بسیاری از واکسن های دو مرحله ای بیشتر است.

به گزارش اسپوتنیک، صندوق سرمایه گذاری های مستقیم روسیه در بیانیه ای اعلام کرد که وزارت بهداشت روسیه، مرکز تحقیقات ملی اپیدمیولوژی و میکروبیولوژی گامالای در روسیه و این صندوق، ثبت واکسن تک دوزی "اسپوتنیک لایت" ضد کرونا را اعلام می کنند. میزان اثربخشی این واکسن %79.4 است. شاخص اثر بخشی حدود هشتاد درصدی واکسن بیشتر از شاخص بسیاری از واکسن های دو دوزی است که در دیگر کشورهای جهان یافت می شود.

پیش از این، ولادیمیر پوتین، رئیس جمهور روسیه اعلام کرد که واکسن "اسپوتنیک لایت" آماده برای ثبت است. تاتیانا گولیکوا، معاون نخست وزیر روسیه نیز در این خصوص گفت: واکسن کرونای "اسپوتنیک لایت" پس ثبت، در اختیار افراد ۱۸ تا ۶۰ سال برای ترزیق قرار می گیرد. اکنون واکسن اسپوتنیک لایت به طور کامل ثبت شده است.

واکسن روسی " اسپوتنیک وی" علیه کرونا در 64 کشور با بیش از 3.2 میلیارد نفر جمعیت تایید شده است. این واکسن از نظر تعداد تأییدیه های دریافت شده از تنظیم کننده های دولتی در رده دوم جهانی قرار دارد. اثربخشی واکسن " اسپوتنیک وی" بر اساس تجزیه و تحلیل داده ها در مورد 3.8 میلیون روس واکسینه شده 6/97 درصد بوده است. این بالاتر از داده های منتشر شده توسط مجله پزشکی Lancet (91.6٪) ، صندوق سرمایه گذاری مستقیم روسیه (RDIF) و مرکز تحقیقات گامالیا است که قبلا گزارش شده است.

مرتبط:

پوتین: واکسن "اسپوتنیک لایت" آماده ثبت است
توزیع واکسن اسپوتنیک ساخت ایران
ترکیه قرارداد خرید 50 میلیون دوز واکسن "اسپوتنیک وی" را امضا کرد
مقررات ارسال کامنتبحث و مناظره
کامنت از طریق اسپوتنیککامنت از طریق فیسبوک