11:27 27 اکتبر 2021
روسیه
دریافت لینک کوتاه
0 30

اطلاعات آمریكا گزارشی منتشر كرد كه در آن پیش بینی می کند که روسیه "به تلاش خود برای تضعیف نفوذ آمریكا و تضعیف اتحادهای غربی ادامه خواهد داد."

به گزارش اسپوتنیک، سازمان اطلاعات امریکا در گزارش سالانه خود اعلام نمود که واشنگتن معتقد است که روسیه علاقه ای به درگیری مسلحانه مستقیم با ایالات متحده ندارد.

این گزارش سالانه در مورد ارزیابی جامعه اطلاعاتی آمریکا از تهدیدهای مختلف علیه ایالات متحده در جهان به طور سالانه منتشر می شود.

در این گزارش امده است: "ما انتظار داریم كه مسكو همکاری عملی با واشنگتن را با توجه به شرایط خود دنبال كند. و ما معتقدیم که روسیه خواهان درگیری مستقیم با نیروهای آمریکا نیست. "

اطلاعات آمریكا همچنین گفت كه "مسكو همچنان به استفاده از تاكتیك های مختلف در سال جاری برای تضعیف نفوذ آمریكا ، توسعه هنجارها و مشاركت های بین المللی جدید ، تقسیم كشورهای غربی و تضعیف اتحادهای غربی ادامه خواهد داد."

 

پیش از این، سرگی شایگو وزیر دفاع روسیه گفته بود كه ایالات متحده در مقایسه با سال 2020 ، شدت شناسایی هوایی در نزدیكی مرزهای روسیه را 1.5 برابر  و حضور نیروی دریایی خود را دو برابر كرده است.

 

 

مرتبط:

روسیه به آمریکا هشدار داد: با دم شیر بازی نکنید
روسیه تهدیدهای آمریکا را بی ارزش می داند
ریابکوف: روسیه می تواند بین ایران و امریکا میانجیگری کند
مقررات ارسال کامنتبحث و مناظره
کامنت از طریق اسپوتنیککامنت از طریق فیسبوک