05:51 28 سپتامبر 2021
روسیه
دریافت لینک کوتاه
0 80

مدیر مرکز ملی به نام گامالیا در گزارش گفت که "نسخه سبک" واکسن کرونا ویروس اسپوتنیک وی (اسپوتنیک لایت) می تواند خطر عفونت به این بیماری را به نصف کاهش دهد.

به گزارش اسپوتنیک،  الكساندر گینتسبورگ، مدیر مركز تحقیقات ملی اپیدمیولوژی و میكروبیولوژی گامالیا  در روسیه گفت"اگر گزینه اسپوتنیک لایت، که گزینه سبکتری نسبت به اسپوتنیک وی است، به طور جداگانه و بدون واکسیناسیون دوم استفاده شود این امکان را می دهد که ابتلای بیمار را به این عفونت 50 درصد یا حتی 60 درصد کاهش دهد."

وی افزود كه استفاده از "اسپوتنیک وی" امكان تخلیه بیمارستان های پزشكی را از وجود حجم زیادی از افراد بیمار فراهم می كند.

پیش از این الكساندر گینتسبورگ، مدیر مركز تحقیقات ملی اپیدمیولوژی و میكروبیولوژی گامالیا اعلام کرد این موسسه علمی سازوكاری را برای به روز كردن واكسن ویروس كرونا ایجاد کرده است.

در اوت سال 2020 ، وزارت بهداشت روسیه  اولین واکسن در جهان را برای پیشگیری از کووید 19 را  ثبت کرد که توسط مركز تحقیقات ملی اپیدمیولوژی و میكروبیولوژی گامالیا تولید شده واسپوتنیک وی نام دارد. این واکسن بر اساس پلتفرم آزمایش  شده ناقلین آدنو ویروس انسانی  ساخته شده است. همچنین در روسیه واکسن های "EpiVacCorona" ساخت مرکز "وکتور" و واکسن  "KoviVak" از مرکزی به نام چوماکوف، .ابسته به آکادمی علوم روسیه ثبت شده اند.

مقررات ارسال کامنتبحث و مناظره
کامنت از طریق اسپوتنیککامنت از طریق فیسبوک