07:42 18 آوریل 2021
روسیه
دریافت لینک کوتاه
0 112

وزیر دفاع انگلیس بن والاس گفت که تصمیم لندن برای افزایش کلاهک های هسته ای به تقویت دفاع موشکی روسیه مرتبط است.

به گزارش اسپوتنیک، وزیر دفاع انگلیس بن والاس در مصاحبه ای در برنامه اندرو مار مار بی بی سی گفت که تصمیم لندن برای افزایش کلاهک های هسته ای به تقویت دفاع موشکی روسیه مرتبط است.

وی گفت: "این وظیفه من است که اطمینان حاصل کنم از قابلیت بازدارندگی هسته ای دیگر کشورها و همچنین تجزیه و نظارت بر اقدامات روسیه و سایر کشورها نیز از مسئولیت های مهم من است".

اظهارات مربوط به "تهدید روسیه" به طور دوره ای از زبان سیاستمداران غربی شنیده می شود. مسکو بارها تأکید کرده است که روسیه هرگز به هیچ یک از کشورهای ناتو حمله نخواهد کرد.

 به گفته سرگی لاوروف ، وزیر امور خارجه روسیه ، ناتو به خوبی می داند که مسکو قصد حمله به کسی را ندارد، اما آنها بهانه ای برای ارسال تجهیزات و نیروهای مسلح بیشتری را در نزدیکی مرزهای روسیه پیدا می کنند.

مسکو بارها از تجمع نیروهای این اتحادیه در اروپا ابراز نگرانی کرده است.

شایان ذکر است، در استراتژی دفاع و سیاست خارجی 30 سال آینده انگلیس، که در روز سه شنبه 16 مارس منتشر شده بود چنین آمده است که در انگلیس یکی از زیردریایی های هسته ای در آمادگی مداوم در حال گشت زنی خواهد بود. از سوی دیگر، انگلستان قصد دارد تعداد کلاهک های هسته ای در کشور خود را به 260 کلاهک هسته ای برساند.

مرتبط:

پیش بینی نتیجه جنگ احتمالی بریتانیا و روسیه
کشف نوع جدید ویروس کرونا در بریتانیا
آغاز بررسی اتهامات همسر بشار اسد در واحد جنایات جنگی بریتانیا
مقررات ارسال کامنتبحث و مناظره
کامنت از طریق اسپوتنیککامنت از طریق فیسبوک