19:09 05 اوت 2021
روسیه
دریافت لینک کوتاه
0 21

ماریا زاخارووا، سخنگوی وزارت خارجه روسیه گفت، که مسکو در پاسخ به اظهارات جو بایدن، رئیس جمهور آمریکا اقدامی که منجر به تشدید روابط دوجانبه شود، انجام نخواهد داد.

به گزارش اسپوتنیک، زاخارووا در پاسخ به پرسشی در این خصوص که اظهارات بایدن چه تاثیری بر تعاملات میان آمریکا و روسیه از جمله حضور نمایندگان آمریکا در نسشت صلح افغانستان در مسکو خواهد داشت، گفت: "شما خودتان به غیر قابل قبول بودن این اظهارات اشاره کرده اید.

در واقع کسی چنین اظهارات غیرقابل قبولی را مطرح می کند و ما باید روابط دوجانبه را که بدون این مساله هم به بن بست رسیده است بدتر کنیم؟ پیروی از چنین منطقی هیچ فایده ای ندارد. ادامه به تخریب و چوب لای چرخ گذاشتن و یا فکر کردن به دسیسه ای دیگر؟ این روش مطمعنا نه روسی، نه استراتژیک و نه تاکتیکی است.

پیش از این، سخنگوی وزارت خارجه روسیه که در وب سایت رسمی این وزارتخانه منتشر شد، سفیر روسیه در واشنگتن، آناتولی آنتونوف برای رایزنی به مسکو فراخوانده شد. زاخارووا توضیح داد: " این تصمیم به منظور تجزیه و تحلیل چشم انداز روابط با واشنگتن گرفته شده است. "دولت جدید آمریکا تقریباً دو ماه است که قدرت را در دست دارد، نقطه نمادین 100 روز چندان دور نیست و این دلیل خوبی برای تلاش برای ارزیابی تیم [رئیس جمهور آمریکا] جو بایدن است." وی افزود: " نکته اصلی برای ما این است که تعیین کنیم آیا راه اصلاح روابط روسیه و آمریکا که در وضعیت دشواری قرار دارد و در سالهای اخیر از سوی واشنگتن به بن بست رسیده، وجود دارد یا خیر. "

مرتبط:

شدت گرفتن آلزایمر بایدن
ادامه واکنش ها به سخن بایدن درباره پوتین: ما در این ده سال چه چیزها که از مقامات آمریکا نشنیده ایم
پوتین در واکنش به اظهارات بایدن: برایت آرزوی سلامتی می‌کنم
بایدن 60 میلیارد دلار به چین هدیه می دهد
مقررات ارسال کامنتبحث و مناظره
کامنت از طریق اسپوتنیککامنت از طریق فیسبوک