06:42 18 آوریل 2021
روسیه
دریافت لینک کوتاه
ویروس کرونا در جهان (2923)
0 10

خوان اورلاندو هرناندز، رئیس جمهور هندوراس اعلام کرد که قراردادی برای تأمین واکسن روسی علیه ویروس کرونا با کشور روسیه امضا کرده است.

به گزارش اسپوتنیک، خوان اورلاندو هرناندز، رئیس جمهور هندوراس اعلام کرد که قراردادی برای تأمین واکسن روسی علیه کرونا با کشور روسیه امضا کرده است.

این سیاستمدار در صفحه توئیتر خود نوشت: "جلسه ما با مدیرعامل صندوق سرمایه گذاری مستقیم روسیه به پایان رسیده است و او قراردادی را برای ما ارسال کرده است، این قرارداد امضا شده است."

هندوراس در 25 فوریه واکسن کرونا ویروس ساخت روسیه با نام اسپوتنیک را با روشی سریع ثبت کرد. اکنون این ویروس در بیش از 40 کشور با بیش از 1.2 میلیارد نفر جمعیت تصویب شده است. اسپوتنیک از نظر تعداد مصوبات دریافتی از سوی نهادهای نظارتی دولت در رده دوم جهان قرار دارد.

گفتنی است، اسپوتنیک در برخی کشورهای اروپایی نیز محبوب شناخته شده است. در تاریخ 9 مارس اعلام شد که "اسپوتنیک وی" از ژوئیه 2021 شروع به تولید در شمال ایتالیا می شود. صندوف سرمایه گزاری مستقیم روسیه گفت که اتاق بازرگانی ایتالیا و روسیه قبلاً توافق نامه مربوطه را امضا كرده است. طبق برنامه ریزی های انجام شده، تا پایان سال جاری تولید 10 میلیون دوز نهایی دارو امکان پذیر است. رئیس صندوق سرمایه گذاری مستقیم روسیه کیریل دیمیتریف در تلویزیون روسیه گفت که واکسن اسپوتنیک وی در چهار کشور اروپایی می تواند تولید شود. صندوق سرمایه گذاری روسیه، شرکت "ADIENNE Pharma" و "Biotech" روز دوشنبه ۸ مارس، توافق ‌نامه تولید واکسن "اسپوتنیک وی"، در ایتالیا را امضا کردند.

موضوع:
ویروس کرونا در جهان (2923)

مرتبط:

تونس بخش اول واکسن اسپوتنیک وی را دریافت کرد
مقدونیه شمالی واکسن "اسپوتنیک وی" را ثبت کرد
واکسن اسپوتنیک وی در چهار کشور اروپایی تولید می شود
واکنش اتریش به مقایسه اسپوتنیک وی با رولت روسی
مقررات ارسال کامنتبحث و مناظره
کامنت از طریق اسپوتنیککامنت از طریق فیسبوک