05:32 28 سپتامبر 2021
روسیه
دریافت لینک کوتاه
0 50

فرماندار ایالت زاکس آنهالت آلمان گفت که این کشور باید مذاکرات با روسیه را در زمینه تهیه واکسن اسپوتنیک وی را آغاز کند تا سرعت ایمن سازی مردم را تسریع کند.

به گزارش اسپوتنیک، فرماندار ایالت فدرال زاکسن-آنهالت آلمان "راینر هازلف" در مصاحبه با Funke Mediengruppe اظهار داشت که آلمان به خرید واکسن اسپوتنیک وی از روسیه تمایل نشان داده است.

در این مصاحبه، وی مجارستان را مثال می زند که در مورد تهیه دارو و واکسن با مسکو توافق کرده است. از سوی دیگر، یکی از اعضای اتحادیه دموکرات مسیحی آلمان اطمینان داد: "من هر زمان باشد می خواهم با اسپوتنیک وی واکسینه شده ام." هازولف اضافه کرد که در ایالت زاکسن-آنهالت، به شرکت IDT Biologika توصیه شده است که با طرف روسی در مورد تولید احتمالی در آلمان مذاکره کند.

به گفته وی، واکسن فلج اطفال اتحاد جماهیر شوروی برای دهه ها حتی قبل از ظهور داروهای مشابه در غرب به طور گسترده ای در اروپا مورد استفاده قرار گرفته بود. در عین حال سیاستمدار آلمانی یادآوری کرد که واکسن روسی هنوز از آژانس داروهای اروپا (EMA) گواهی دریافت نکرده است، بنابراین استفاده از آن در حال حاضر در آلمان غیرممکن است.

در ژانویه ، صندوق سرمایه گذاری مستقیم روسیه با مجارستان برای تهیه اسپوتنیک وی توافق کرد. در ماه فوریه، پزشکان مجارستانی واکسیناسیون علیه ویروس کرونا را با داروی روسی آغاز کردند.

مرتبط:

علاقمندی ایتالیا به تولید مشترک واکسن «اسپوتنیک وی»
اجازه استفاده از واکسن «اسپوتنیک وی» در اسلواکی
اسپوتنیک وی - دستاورد موفقیت آمیز علمی جهانی است
مقررات ارسال کامنتبحث و مناظره
کامنت از طریق اسپوتنیککامنت از طریق فیسبوک