20:53 22 ژوئن 2021
روسیه
دریافت لینک کوتاه
0 365

مجله آمریکایی در مقاله ‌ای از قدرت روسیه و این ‌که این کشور می‌ تواند در صورت وقوع جنگ، ناتو را دو نصف کند منتشر کرده است.

به گزارش اسپوتنیک به نقل از نشنال اینترست، جان روسوماندو در مجله آمریکایی نشنال اینترست با استناد به مانورهایی که ناتو در لهستان تحت عنوان "زمستان ۲۰ " اجرا کرد، درباره آنچه ناتو در صورت تقابل با روسیه در انتظارش هست، نوشت و این ‌که در صورت هر گونه تقابلی دشمن فرضی از شرق می‌ تواند ارتش این کشور را تنها در عرض پنج روز متحمل شکست نابود کننده‌ ای کند.

این پیش ‌بینی با وجود این حقیقت است که درگیری تئوری در حال تحقق یافتن است و نیروهای مسلح لهستان هنوز نسل پنجم جنگنده‌ های اف-۳۵ و سامانه ‌های موشکی پاتریوت و سیستم‌ های موشکی چند منظوره هیمارز را تحویل نگرفته‌ اند.

روسوماندو نوشت: آموزش‌ ها نشان دادند بال شرقی ائتلاف ناتو در معرض حمله روسیه است.

وی اشاره کرد: روسیه با مدرنیزه کردن منطقه نظامی غربی خود در حال تقویت خود است به طوری‌ که یگان‌ های نظامی کارآمدتر در این کشور مجهز به تانک ‌های جدید T-90 و T-72B3M و نفربرهای زرهی BTR-82 و BMP-3 به اضافه سیستم‌ های دفاع هوایی پیشرفته از جمله سیستم‌ های ضد هوایی "تونگوسکا" و "پانتسیر-۱" و اس-۴۰۰ می‌ شوند.

به گفته این کارشناس، این مجموعه از تسلیحات و نیروهای روسیه به سرعت تشکیلات لهستانی ناتو و کشورهای بالتیک را در صورتی ‌که آمریکا حضورش در این بال را افزایش ندهد، در هم خواهند کوبید.

در این مقاله آمده است، در صورت وقوع جنگ دو ارتش بلاروس و روسیه بر اراضی تحت کنترل ناتو در طول مرزها مسلط خواهند شد و نیروهای ناتو به دو قسمت تقسیم خواهند شد که منجر به قطع ارتباط مراکز لجستیکی می ‌شود که لهستان و لیتوانی را به هم مرتبط می ‌کنند.

نویسنده به آمریکا پیشنهاد داده با جایگزین کردن تسلیحات جدید به جای تسلیحات قدیمی طبق معیارهای ناتو به کمک لهستان بشتابد، مضافا این ‌که  ناتو باید خطوط امدادرسانی که قبل از پایان جنگ سرد در اروپای غربی وجود داشت، دوباره احیا کند.

این در حالی است که مسکو بارها و بارها تاکید کرده روسیه قصد جنگ با کشورهای دیگر را ندارد و در عین حال طرف روس فعالیت‌ های نظامی رو به فزونی آمریکا و بلوک ناتو در مرزهایش را زیر نظر دارد.

سرگئی شایگو وزیر دفاع روسیه اشاره کرده است که اقدامات ناتو ماهیت ضد روسی دارند و وزارت دفاع روسیه تمام تدابیر لازم را برای حمایت مطمئن از کشور لحاظ می‌ کند.

مقررات ارسال کامنتبحث و مناظره
کامنت از طریق اسپوتنیککامنت از طریق فیسبوک